Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 15299
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wspólnie szukają pieniędzy na centra asystenckie

Wtorek, 16 sierpnia 2011, 7:50
Aktualizacja: 7:50
Autor: Angela
Przedstawiciele Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, urzędu miasta i Towarzystwa Budownictwa Społecznego gościli w Niemczech, gdzie spotkali się z tamtejszymi niepełnosprawnymi.

Wynikiem tych rozmów ma być wspólne staranie się o dofinansowanie centrów asystenckich, które miałyby powstać w ramach budowy obiektów dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Wizyta służyła wymianie doświadczeń w rozwiązywaniu codziennych problemów, w tym również mieszkaniowych. Niepełnosprawni z Polski i Niemiec wspólnie zastanawiali się, jak i na co mogą pozyskać pieniądze, by ulżyć w codziennych troskach tej grupy społecznej.

Podczas rozmów podjęto decyzję o złożenie wspólnego wniosku z programu dotyczącego aktywności i przedsiębiorczości. Pozyskane pieniądze w Jeleniej Górze i po niemieckiej stronie miałyby być wykorzystane na budowę centrów asystenckich, które miałyby powstać w budynkach dla niepełnosprawnych i starszych osób, które jeszcze w tym planuje wybudować TBS.

Przypomnijmy: pilotażowy projekt zakłada budowę domów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na parterze mają mieszkać niepełnosprawni czy starsi, a na piętrze ich opiekunowie. Jeśli miasto przekaże grunt pod budowę, jeszcze w tym roku wybudowane zostanie kilka takich obiektów.

Powstaną one najprawdopodobniej w Cieplicach. W ramach pozyskanych pieniędzy, o które już we wrześniu zacznie się starać KSON wraz z niemieckim partnerem, mogłaby powstać świetlica, przychodnia zdrowia czy kawiarnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
454
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group