Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Woda podstępnie niszczy drogi

Piątek, 25 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Jelenia Góra: Woda podstępnie niszczy drogi
Fot. MZK
Nawet 800 tysięcy złotych może kosztować naprawa nawierzchni ulicy Wolności przy przystanku obok zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Niedawno jezdnia niebezpiecznie obsunęła się, a nawierzchnia zaczęła pękać.

Jak już informowaliśmy, przystanek autobusowy przeniesiono w pobliże dawnej siedziby JPBM. Na feralnym odcinku zostało wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km na godzinę.

Co było przyczyną obsunięcia się jezdni w tym miejscu? Specjaliści sądzą, że najpewniej podmycie przez wody gruntowe, których poziom znacznie się podniósł po sierpniowych, obfitych opadach deszczu.
– Naprawa tego odcinka zajmie co najmniej kilka tygodni i będzie kosztowała od 700 do 800 tysięcy złotych – szacuje Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
Jeszcze nie wiadomo, kiedy drogowcy zabiorą się za naprawę zniszczonego odcinka jezdni.

Podskórne wody to plaga dla fragmentu Wolności na wzgórzu między zajezdnią MZK a dawną remizą tramwajową (dziś siedzibą Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej). To właśnie one przyczyniły się do zapadania się nawierzchni i potężnych dziur po poszerzeniu jezdni.
Ostatnio wykonany remont nawierzchni został poprzedzony kosztownymi drenażami podłoża. Miało to wyeliminować zagrożenie podmycia najdłuższej ulicy w Jeleniej Górze.

Jak widać na przykładzie nawierzchni przy wspomnianym przystanku, zamiar do końca się nie powiódł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group