Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3404
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wnioski zaprezentowane, wkrótce głosowanie

Czwartek, 16 lutego 2017, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 18 lutego 2017, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wnioski zaprezentowane, wkrótce głosowanie
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami trzecia (ostatnia) publiczna prezentacja wniosków do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wczoraj (15.02) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej można było zapoznać się ze szczegółami wniosków rejonu drugiego.

Wnioski w tym rejonie opiewają na łączną kwotę 1 898 200 zł, ale przeznaczonych środków na ten cel jest zaledwie 200 tys. zł.

Remont i modernizacja szatni, toalet i natrysków na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze
Remont i modernizacja szatni, toalet i natrysków na pływalni krytej przy Szkole Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze. Poprawa komfortu i higieny użytkowania szatni, toalet i natrysków przez mieszkańców korzystających z krytej pływalni przy SP 11. Wartość zadania: 200 000 zł

Sportowa Jelenia Góra
Zakup i montaż wiat ze stojakami dla rowerów w szkołach podstawowych nr 2, 5 i 8 oraz utworzenie parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ścieżce rowerowej przy ul. Konstytucji 3 Maja. Wartość zadania: 182 950 zł.

Wymiana platform startowych i montaż przenośnego systemu pomiaru czasu na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze:
Wymiana zniszczonych i nie spełniających norm bloków startowych oraz montaż w pełni automatycznego systemu do pomiaru czasu do organizowania zawodów pływackich o różnym charakterze i poziomie sportowym. Wartość zadania: 200 000 zł.

Utwardzenie drogi gruntowej (działka 102) na odcinku od ul. Wiejskiej, pomiędzy garażami i budynkami Paderewskiego 12, 14, 16, 18:
Utwardzenia drogi gruntowej szerokości 3 m na odcinku od osłony śmietnikowej na wysokości ściany szczytowej budynku Paderewskiego 12 do ściany szczytowej budynku Paderewskiego 18 - długość łączna 223 m. Utwardzenie nawierzchni odpowiada celom aktualnego sposobu użytkowania z poszerzeniem funkcji na ścieżkę rowerową łączącą ścieżki pomiędzy ulicami Wiejską a Jana Pawła II, włączenie tego traktu w układ istniejących tras. Nie przewiduje się ruchu kołowego na opisywanym odcinku za wyjątkiem samochodów specjalistycznych wywożących odpady komunalne 2-3 razy w tygodniu. Wartość zadania: 200 000 zł.

Zróbmy sobie schody:
Przedsięwzięcie polegać będzie na przebudowie, remoncie i rewitalizacji historycznych, kamiennych schodów prowadzących do Rynku od strony ulicy Pijarskiej. Wartość zadania: 172 000 zł.

Tu mieszkam i tu odpoczywam - etap II:
W 2015 roku wykonano dokumentację projektową i zrealizowano I etap prac w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Planuje się wydzielenie pasa zieleni przy budynkach, skwerku z ławkami, budowę placu zabaw wraz z siłownią na świeżym powietrzu, wytyczenie miejsc postojowych, oświetlenie podwórka. Nie planuje się wprowadzać ogrodzenia i bramy, ograniczających dostęp do terenu rekreacyjnego. Wartość zadania: 200 000 zł.

Rozbudowa placu zabaw:
Rozbudowa placu zabaw na pl. Kościuszki o nowe urządzenia do zabawy, a także dostawienie kilku nowych ławek i koszy na śmieci. Wartość zadania: 71 200 zł.

Prawoskręt Ogińskiego – Różyckiego:
Poszerzenie obecnej jezdni - ul. Ogińskiego od strony parkingu sklepu Rondo - w celu utworzenia dodatkowego pasa do skrętu w prawo, w ul. Różyckiego, o szerokości ok. 2 m, uzyskanej poprzez przesunięcie chodnika w miejsce pasa zieleni - trawnik. Przeniesienie sygnalizacji świetlnej odpowiednio do nowej sytuacji w rejonie tego skrzyżowania. Wartość zadania: 100 000 zł.

Wielofunkcyjny plac sportowy i miasteczko ruchu drogowego przy SP 11 w Jeleniej Górze:
Wielofunkcyjny plac sportowy i miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze. Wartość zadania: 200 000 zł

Budowa tras rowerowych – 1. Maja oraz Wincentego Pola:
Głosując na ten projekt mówisz:
1. TAK dla ważnych tras rowerowych,
2. TAK dla czystszego powietrza,
3. TAK dla prorowerowych zmian w Jeleniej Górze.
Projekt polega na wyznaczeniu pasów ruchu dla rowerów w ciągu ul. Wojska Polskiego, 1 Maja oraz Wincentego Pola dzięki czemu mieszkańcy zyskają bezpieczną możliwość przemieszczania się rowerem w ciągu ważnych ulic miejskich. Trasy ułatwią również wyjazd z terenów zabudowanych w przepiękne tereny otaczające Jelenią Górę. Wartość zadania: 195 000 zł.

Zielone światło dla sekundników:
Projekt „Zielone światło dla sekundników” jest odpowiedzią na wieloletnie oczekiwania kierowców dotyczące poprawy czasu, bezpieczeństwa i płynności przejazdu przez najbardziej „zakorkowane” i kolizyjne skrzyżowania w Jeleniej Górze. Projekt ma charakter pilotażowy i zakłada montaż pierwszych w Jeleniej Górze wyświetlaczy czasu na sygnalizacjach świetlnych. Efektem wprowadzenia w/w rozwiązania ma być uzyskanie konkretnych danych w postaci wskaźników np. poprawy przepustowości, spadek ilości kolizji oraz subiektywnych opinii samych kierowców. Dane te stanowić będą bazę do powielania opisywanego rozwiązania na kolejnych skrzyżowaniach w Jeleniej Górze. W pierwszej kolejności proponujemy montaż wyświetlaczy na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i Al. Jana Pawła II (potocznie Anilux) oraz Al. Jana Pawła II, ul. Mostowej oraz ul. Grunwaldzkiej (potocznie Castorama – Tesco). Wartość zadania: 177 050 zł

Głosowanie będzie możliwe od 20.02 (godz. 10:00) do 27.02 (godz. 10:00). Zadania, które zostaną zrealizowane zostaną ogłoszone 6 marca. Szczegóły na jbo.jeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group