Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6685
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wnioski zaprezentowane, wkrótce głosowanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 16 lutego 2017, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 18 lutego 2017, 8:18
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami trzecia (ostatnia) publiczna prezentacja wniosków do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Wczoraj (15.02) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej można było zapoznać się ze szczegółami wniosków rejonu drugiego.

Wnioski w tym rejonie opiewają na łączną kwotę 1 898 200 zł, ale przeznaczonych środków na ten cel jest zaledwie 200 tys. zł.

Remont i modernizacja szatni, toalet i natrysków na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze
Remont i modernizacja szatni, toalet i natrysków na pływalni krytej przy Szkole Podstawowej Nr 11 w Jeleniej Górze. Poprawa komfortu i higieny użytkowania szatni, toalet i natrysków przez mieszkańców korzystających z krytej pływalni przy SP 11. Wartość zadania: 200 000 zł

Sportowa Jelenia Góra
Zakup i montaż wiat ze stojakami dla rowerów w szkołach podstawowych nr 2, 5 i 8 oraz utworzenie parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ścieżce rowerowej przy ul. Konstytucji 3 Maja. Wartość zadania: 182 950 zł.

Wymiana platform startowych i montaż przenośnego systemu pomiaru czasu na krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze:
Wymiana zniszczonych i nie spełniających norm bloków startowych oraz montaż w pełni automatycznego systemu do pomiaru czasu do organizowania zawodów pływackich o różnym charakterze i poziomie sportowym. Wartość zadania: 200 000 zł.

Utwardzenie drogi gruntowej (działka 102) na odcinku od ul. Wiejskiej, pomiędzy garażami i budynkami Paderewskiego 12, 14, 16, 18:
Utwardzenia drogi gruntowej szerokości 3 m na odcinku od osłony śmietnikowej na wysokości ściany szczytowej budynku Paderewskiego 12 do ściany szczytowej budynku Paderewskiego 18 - długość łączna 223 m. Utwardzenie nawierzchni odpowiada celom aktualnego sposobu użytkowania z poszerzeniem funkcji na ścieżkę rowerową łączącą ścieżki pomiędzy ulicami Wiejską a Jana Pawła II, włączenie tego traktu w układ istniejących tras. Nie przewiduje się ruchu kołowego na opisywanym odcinku za wyjątkiem samochodów specjalistycznych wywożących odpady komunalne 2-3 razy w tygodniu. Wartość zadania: 200 000 zł.

Zróbmy sobie schody:
Przedsięwzięcie polegać będzie na przebudowie, remoncie i rewitalizacji historycznych, kamiennych schodów prowadzących do Rynku od strony ulicy Pijarskiej. Wartość zadania: 172 000 zł.

Tu mieszkam i tu odpoczywam - etap II:
W 2015 roku wykonano dokumentację projektową i zrealizowano I etap prac w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Planuje się wydzielenie pasa zieleni przy budynkach, skwerku z ławkami, budowę placu zabaw wraz z siłownią na świeżym powietrzu, wytyczenie miejsc postojowych, oświetlenie podwórka. Nie planuje się wprowadzać ogrodzenia i bramy, ograniczających dostęp do terenu rekreacyjnego. Wartość zadania: 200 000 zł.

Rozbudowa placu zabaw:
Rozbudowa placu zabaw na pl. Kościuszki o nowe urządzenia do zabawy, a także dostawienie kilku nowych ławek i koszy na śmieci. Wartość zadania: 71 200 zł.

Prawoskręt Ogińskiego – Różyckiego:
Poszerzenie obecnej jezdni - ul. Ogińskiego od strony parkingu sklepu Rondo - w celu utworzenia dodatkowego pasa do skrętu w prawo, w ul. Różyckiego, o szerokości ok. 2 m, uzyskanej poprzez przesunięcie chodnika w miejsce pasa zieleni - trawnik. Przeniesienie sygnalizacji świetlnej odpowiednio do nowej sytuacji w rejonie tego skrzyżowania. Wartość zadania: 100 000 zł.

Wielofunkcyjny plac sportowy i miasteczko ruchu drogowego przy SP 11 w Jeleniej Górze:
Wielofunkcyjny plac sportowy i miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze. Wartość zadania: 200 000 zł

Budowa tras rowerowych – 1. Maja oraz Wincentego Pola:
Głosując na ten projekt mówisz:
1. TAK dla ważnych tras rowerowych,
2. TAK dla czystszego powietrza,
3. TAK dla prorowerowych zmian w Jeleniej Górze.
Projekt polega na wyznaczeniu pasów ruchu dla rowerów w ciągu ul. Wojska Polskiego, 1 Maja oraz Wincentego Pola dzięki czemu mieszkańcy zyskają bezpieczną możliwość przemieszczania się rowerem w ciągu ważnych ulic miejskich. Trasy ułatwią również wyjazd z terenów zabudowanych w przepiękne tereny otaczające Jelenią Górę. Wartość zadania: 195 000 zł.

Zielone światło dla sekundników:
Projekt „Zielone światło dla sekundników” jest odpowiedzią na wieloletnie oczekiwania kierowców dotyczące poprawy czasu, bezpieczeństwa i płynności przejazdu przez najbardziej „zakorkowane” i kolizyjne skrzyżowania w Jeleniej Górze. Projekt ma charakter pilotażowy i zakłada montaż pierwszych w Jeleniej Górze wyświetlaczy czasu na sygnalizacjach świetlnych. Efektem wprowadzenia w/w rozwiązania ma być uzyskanie konkretnych danych w postaci wskaźników np. poprawy przepustowości, spadek ilości kolizji oraz subiektywnych opinii samych kierowców. Dane te stanowić będą bazę do powielania opisywanego rozwiązania na kolejnych skrzyżowaniach w Jeleniej Górze. W pierwszej kolejności proponujemy montaż wyświetlaczy na skrzyżowaniu ulic Jana III Sobieskiego i Al. Jana Pawła II (potocznie Anilux) oraz Al. Jana Pawła II, ul. Mostowej oraz ul. Grunwaldzkiej (potocznie Castorama – Tesco). Wartość zadania: 177 050 zł

Głosowanie będzie możliwe od 20.02 (godz. 10:00) do 27.02 (godz. 10:00). Zadania, które zostaną zrealizowane zostaną ogłoszone 6 marca. Szczegóły na jbo.jeleniagora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~Obserwator II 16-02-2017 9:10
"Tłumy"... urzędników, radnych i wnioskodawców. Większość wniosków nie powinno nigdy być umieszczonych w budżecie obywatelskim. I tyle!
~xdr 16-02-2017 9:28
Jak rozumiem, jeżeli cokolwiek zostanie zrealizowane w SP11, to jako mieszkaniec miasta będę mógł w każdej chwili skorzystać z pryszniców i bramek startowych? Podobnie jak z dotychczasowych toalet wyremontowanych za pieniądze z budżetu obywatelskiego?
~zaboberek 16-02-2017 9:50
Uważam,że Budżet Obywatelski,powinien być wykorzystany do wykonania zadań służących ogółowi społeczeństwa.Wszelkie prace dotyczące szkół i ich otoczenia powinny być przeprowadzone w ramach normalnych powinności władz miasta.Władze brak pieniędzy i swą nieudolność chcą skryć za Budżetem Obywatelskim.
~ja 16-02-2017 12:08
co do stopni startowych na basenie to zapewne właściciel szkółki pływackiej chce zrobic sobie prywatną pływalnie za kasę z budżetu......!!!!! coś nie tak jest z tym budżetem obywatelskim. w poprzednim roku w BO wygrał projekt" promenada bobru" jakoś nic z tym się nie dzieję ,dlaczego ??? otóż okazuje sie że tereny nie należą do miiasta .!!!! ha ha ha i tyle macie z projektu . kasa z BO powinna iść na rozwój dzieci i młodzieży !!! tyle w temacie
~do 12:08 16-02-2017 12:58
Masz rację , po lekturze wszystkich zaproponowanych projektów , tylko kilka powinno być w budżecie obywatelskim. Szkoda głosów , które będą oddawane na toalety , oświetlenie i drogi. Ponadto osoby składające takie wnioski powinny być poinformowane , że to nie dotyczy budżetu obywatelskiego a takie wnioski powinni składać radni do budżetu miejskiego . A może trzeba zmienić regulamin budżetu obywatelskiego i przyznać odpowiednią sumę bezpośrednio na dzielnice i podmioty społeczne wybiorą , co jest im najbardziej potrzebne.
~spowalniacz 16-02-2017 14:46
SP nr 11 nie powinna brać udziału w takim budżecie, przy takiej ilości dzieci w tej szkole tyle samo rodziców x 2 plus ciotki, babcie dziadkowie. Inni nie mają szans a tak naprawdę wszystko jest tylko dla szkoły a nie dla obywateli.
~PR 16-02-2017 19:59
Projekty " szkolne" powinny być finansowane bezpośrednio z budżetu miasta a nie tworzyć fikcji obywatelskiego budżetu.
~Mirek56 16-02-2017 22:39
Startery ? A może Delfinarium ?
~szit 16-02-2017 22:48
poproszę promenadę wzdłuż bobru
~ 16-02-2017 23:10
Kpina i tyle.wnioski już wybrane,rodzice na zebraniu w szkołach dostali karteczki sieć podaje wyniki budżetu,, obywatelskiego,,(oświatowego) wygrał projekt na remont bloków startowych przy szkole nr 11 , drugie miejsce projekt sportowa JG i boksy dla rowerów przy szkołach.reszta wniosków nie przeszła lub miała braki formalne.juz nigdy nie zagłosuje na platformę obywatelską raczej oszustów
~ja 17-02-2017 7:37
nie jest normalne to że dzieci przynoszą karteczki ze szkoły i każą rodzicom podpisać.!!!!!! ja osobiście powiedziałem córce ze nie podpiszę się pod budżetem.... przykre było to ze moja córka miała łzy w oczach.. tłumaczyłem Jej ze te podpisy są "nie ładnie" zbierane.. o tym na co bede głosował decyduje Ja a nie dyrektor szkoły... na szczęście mam wspaniałą córkę i zrozumiała że nie bede głosował na zachcianki pana ze szkółki pływackiej. :((
~Hk 17-02-2017 7:46
Zgadzam się z ~ja i tak się zastanawiam co się dzieje z danymi osobowymi z owych podpisanych karteczek ? Pośredni udział dzieci w takim procederze jest raczej nie pedagogiczny .
~ 17-02-2017 8:10
Kpina i tyle.wnioski już wybrane,rodzice na zebraniu w szkołach dostali karteczki sieć podaje wyniki budżetu,, obywatelskiego,,(oświatowego) wygrał projekt na remont bloków startowych przy szkole nr 11 , drugie miejsce projekt sportowa JG i boksy dla rowerów przy szkołach.reszta wniosków nie przeszła lub miała braki formalne.juz nigdy nie zagłosuje na platformę obywatelską raczej oszustów
~mikr 17-02-2017 10:17
Budżet Obywatelski to tak naprawdę pic na wodę. ludzie mysla że mają wpływ na to co dzieje się w mieście. tak jak wyzej , skoro szkoła "poprosi " rodziców o podpisy a Ci tak zrobią dla swojego dziecka to wiadomo że 11 znowu wygra. skoro to dla wszystkich to rozumiem że można kozystać z toalet w 11 ce. bo to remont z publicznych pieniędzy. a tak nawiasem mówiąc czy to nie miasto powinno dotowac szkół.!!?? a nie remonty z budżetu obywatelskiego. proponuje skończyć to co zaczęto i już więcej nie organizować tego typu glosowań. pozdrawiam ,miłego dnia
~Jg 17-02-2017 11:27
Sekundniki już dawno powinny być. Usprawniło by ruch i nie tworzyłyby się takie korki.
~ 17-02-2017 12:20
sekundniki sa nielegalne i nic to nie da że zamontujemy je w JG. korki i tak będą . "Ministerstwo zainteresowało się sekundnikami po sygnałach od posłów, którzy - chwaląc działanie tych urządzeń w 13 polskich miastach, m.in. we Wrocławiu - pytali o możliwość zainstalowania podobnych liczników także w innych miejscach. Ministerstwo nie pozostawia złudzeń - nowych sekundników nie będzie, a i te które już zostały zamontowane powinny zniknąć ze skrzyżowań. Bo są nielegalne. Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/motofakty/a/koniec-sekundnikow-na-skrzyzowaniach-ministerstwo-sa-nielegalne,9737435/
~Tosia 11 17-02-2017 16:09
Projekt - tu mieszkam, tu odpoczywam. Chyba jedyny zgodny z założeniami BO. Reszta to raczej obowiązki samorządu. Tylko gdzie mają być te zielone enklawy?
~Mirek34 17-02-2017 20:53
Promenada wzdłuż Młynówki też by się przydała taka Tężnia Karkonoska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group