Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9786
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wnioski po policyjnej akcji Znicz

Poniedziałek, 5 listopada 2012, 11:56
Aktualizacja: 11:59
Autor: 112l
Od 26 października do wczoraj (4 listopada br.) roku jeleniogórscy policjanci prowadzili prewencyjną akcję „Znicz”. Działania te miały na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach nekropolii. Więcej patroli znajdowało się w okolicach cmentarzy w Jeleniej Górze i okolicach oraz na głównych ciągach komunikacyjnych miasta i powiatu.

Główne siły policyjne skoncentrowane były na drogach od środy do niedzieli. W tym czasie doszło do kilku kolizji, z których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – informuje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze podinspektor Edyta Bagrowska.

W sobotę (2 listopada) około godziny 13.10 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulic Wincentego Pola i Alei Solidarności doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letnia kierująca pojazdem marki Opel Corsa najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Mercedes, którym kierował 31-letni jeleniogórzanin. Do szpitala trafiła kierująca Oplem oraz pasażer tego samochodu. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Natężenie ruchu na drogach w tych dniach było bardzo duże, ale nie było z tego powodów żadnych utrudnień. Kilku kierowców zostało ukaranych mandatami za niewłaściwe parkowanie w obrębie cmentarzy. Z całą pewnością egzamin zdała nowa obwodnica, gdyż właśnie nią głownie skanalizowany był ruch w tych dniach – podkreśla Edyta Bagrowska.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
533
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
 
Aktualności
Pożegnanie motocyklisty
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group