Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5874
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wnioski po policyjnej akcji Znicz

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 5 listopada 2012, 11:56
Aktualizacja: 11:59
Autor: 112l
Od 26 października do wczoraj (4 listopada br.) roku jeleniogórscy policjanci prowadzili prewencyjną akcję „Znicz”. Działania te miały na celu zapewnienie płynności i bezpieczeństwa ruchu w rejonach nekropolii. Więcej patroli znajdowało się w okolicach cmentarzy w Jeleniej Górze i okolicach oraz na głównych ciągach komunikacyjnych miasta i powiatu.

Główne siły policyjne skoncentrowane były na drogach od środy do niedzieli. W tym czasie doszło do kilku kolizji, z których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – informuje oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze podinspektor Edyta Bagrowska.

W sobotę (2 listopada) około godziny 13.10 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulic Wincentego Pola i Alei Solidarności doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 60-letnia kierująca pojazdem marki Opel Corsa najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Mercedes, którym kierował 31-letni jeleniogórzanin. Do szpitala trafiła kierująca Oplem oraz pasażer tego samochodu. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Natężenie ruchu na drogach w tych dniach było bardzo duże, ale nie było z tego powodów żadnych utrudnień. Kilku kierowców zostało ukaranych mandatami za niewłaściwe parkowanie w obrębie cmentarzy. Z całą pewnością egzamin zdała nowa obwodnica, gdyż właśnie nią głownie skanalizowany był ruch w tych dniach – podkreśla Edyta Bagrowska.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 5-11-2012 12:52
wczoraj zadnego policjanta nie bylo przy cmentarzach ani nr 1 ani nr 2 w jeleniej gorze , wiec albo sciema na jelonce, albo rzecznik klamie
~eh 5-11-2012 13:06
A po co ci policjant przy cmentarzu? Sam nie umiesz zaparkować?
rymcycymcy 5-11-2012 14:15
Nie widziałem żadnego policjanta ze zniczem ! :) ...tylko mieli gwizdki i świecące pałki na czerwono ! :) ...to jednak nie to samo co tradycyjne znicze !
~888 5-11-2012 14:22
co za dziwne rozwiązanie tych dwóch ulic zamiast powinno być rondo władza od dróg to już chyba powinna na emeryturę iść sadząc i po wieku i po błędach jakie są na ulicach Jeleniej Góry
~,,, 5-11-2012 14:24
A mojego sąsiada nie złapali zawsze jeżdzi po pijaku teraz też pojechał a do 3 balował
~ 5-11-2012 15:01
złapią nie martw się
~od tak 5-11-2012 15:56
jak już coś to w sobote był 3-go listopada
~Znicz 5-11-2012 16:00
Jak co roku o tej porze trwa akcja "Znicz". To taka nowa, świecka tradycja. Dowiadujemy się, ile to tysięcy funkcjonariuszy wyległo na drogi w trosce o nasze bezpieczeństwo. Umundurowani rzecznicy prasowi występują przed kamerami z jakże nieba...lnymi, odkrywczymi radami, by rozsądnie zaplanować swoją podróż, która ze względu na wzmożony ruch może potrwać dłużej niż zazwyczaj; przypominają, że na przełomie października i listopada dzień jest krótszy a pogoda gorsza niż w lipcu itp. Słowem - traktują dorosłych ludzi jak dzieci. Akcja "Znicz" zaczyna się jak zawsze, skończy, niestety - też tak, jak zazwyczaj. Jeżeli wypadków i ofiar będzie mniej niż przed rokiem, usłyszymy, że zawdzięczamy to właśnie nadzwyczajnej mobilizacji i pełnej poświęcenia pracy policjantów.
~Znicz 5-11-2012 16:02
Gdy okaże się, że ich liczba wzrosła - całą winę zostaną obciążeni piraci drogowi i nieostrożni kierowcy. To reguła przy wszelkich tego typu okazjonalnych akcjach.Bezpieczeństwo na drogach podczas świąt i długich weekendów zależy od wielu czynników - pogody, która zachęca lub zniechęca do podróżowania, liczby dni, na które rozkładają się wyjazdy, intensywności ruchu itp. Chyba w najmniejszym stopniu od liczby policyjnych patroli, które i tak przecież nie obstawią wszystkich dróg i skrzyżowań. Szkoda, że prawdopodobnie nikt nigdy nie odważy się na eksperyment, który odpowiedziałby na pytanie, co by było gdyby zrezygnować z akcji "Znicz", "Majówka", "Powrót z wakacji" itd. Po prosto pracować normalnie, bez prężenia muskułów.
~Znicz 5-11-2012 16:03
Policja apeluje do użytkowników dróg o ostrożność. My apelujemy do policjantów - zamiast ostrzegać, radzić, straszyć i grozić, czaić się na poboczach z radarami (już zapowiedziano "wzmożone kontrole prędkości"), skupcie się na życzliwej pomocy kierowcom, którzy, bywa, tylko raz w roku, właśnie w okresie Wszystkich Świętych i Zaduszek, wyjeżdżają w dalszą trasę, czują się zestresowani, zagubieni w obcym terenie. I na wyłapywaniu tych, którzy z głupoty lub dla dodania sobie animuszu postanowią ruszyć w drogę po zakrapianej wizycie u znajomych czy krewnych...
~ 5-11-2012 16:31
Kierowcy poczytajcie jakie kary grożą w Rumuni za przekraczanie prędkości. Jeżeli ktoś chce sprawdzić to sankcje są nie tyle co finansowe ale zabierają ci licencję czyli prawo jazdy. Trzeba się liczyć z możliwością, że np. za przekroczenie linii ciągłej albo przekroczenie dozwolonej prędkości grozi zatrzymanie prawa jazdy na okres 30, 60 lub 90 dni. A w Polsce nie eliminuje się takich kierowców gdyż to właśnie pirat drogowy nakręca biznes. Najpierw zbiera mandaty i punkty do 24 później ewentualnie egzamin i dalej na drogi. http://trafficban.com/country.romania.goodtoknow.157.pl.html
~ 5-11-2012 17:03
Gdyby tego święta nie było, byłoby mniej wypadków, pijanych kierowców, korków na drogach, incydentów z hienami itd. Po prostu na czas tego długiego weekendu panuje totalny chaos organizacyjny. Ludzie szaleją, odwala im palma. Dla mnie to święto nadaje się do wykreślenia w pierwszej kolejności. I guzik mnie obchodzą opinie odmóżdżonego elektoratu, który potrafi tylko rzucać pomyjami, bo ktoś naruszył świętość ich tradycji o której nawet nie mają pojęcia.
~Nooooooooooo 5-11-2012 18:34
To teraz policjanty piersi do orderów nominacje na GENERAŁÓW ,strazniki też oczywista a tez im trza dodac cosik no całkowita biesiada dla WŁADZY,to ONA rzadzi,rozdaje karty.Ważnosc władzy niepojęta.
~czarnula 5-11-2012 19:27
Czekamy na światła na krzyżówce Alei Solidarności z ulicą Wincentego Pola,bo zawsze będą tam wypadki.Czy Panowie z Drogówki nie wpadli jeszcze na ten pomysł.Przecież dzieci chodzą tą droga do szkoły.
~poiuyt 5-11-2012 20:46
hmm nowe radary postawili a więcej ofiar czyż to nie dziwne? Ktoś tu ściemnia... Ale wyłapać to trzeba - pijaków. Niestety musiałem wyjechać w piątek około 12. I szybko zwiałem. Ludzie! Jak jeździcie raz w roku, wynajmijcie taksówkę!!! Przecież na drodze działy się dantejskie sceny. Kapelusznikom mówmy precz!.
~jeronimo 5-11-2012 21:22
Policjantów jest 10 razy za mało aby wyłapać wszystkich pijanych głupków. Naród jest głupi ze toleruje sąsiadów jeżdżących na bani.. Każdy jest tolerancyjny dla pijaków dopóki mu dziecka nie zabija. Ot tak tradycja wierzących w códa.nad códami.
rymcycymcy 6-11-2012 0:17
@16:03 | ~Znicz | ...a czy kolega wie może gdzie policjanci mają kolegi apel ? ;))) ...pewnie dokładnie tam, gdzie kierowcy mają apele policjantów ! :) ...bo generalnie to całe napisanie z tymi akcjami, to taki teatrzyk :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group