Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9860
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wniosek Czytelnika do budżetu – remont Wyczółkowskiego

Wtorek, 10 września 2013, 7:32
Aktualizacja: Środa, 11 września 2013, 7:02
Autor: Angela
Jelenia Góra: Wniosek Czytelnika do budżetu – remont Wyczółkowskiego
Fot. Czytelnik
W odpowiedzi na nasz artykuł o wnioskach do budżetu na rok 2014, które mieszkańcy Jeleniej Góry mogli składać do 5. września br., jeden z naszych Czytelników przesłał nam dokument, który złożył. Dotyczy on pilnego remontu ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. Czy zostanie uwzględniony – czas pokaże.

Oto co dokument zawiera:
„Składam wniosek o remont ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze na długości od skrzyżowania z ulicą Wolności do skrzyżowania z ulicą Morcinka. Obecny stan nawierzchni, chodników, oświetlenia oraz kanalizacji deszczowej ulicy Wyczółkowskiego jest zły. Ulica Wyczółkowskiego jest dość ruchliwa i jej obecny stan utrudnia poruszanie się po niej mieszkańcom. Remont ulicy Wyczółkowskiego był już raz przesuwany. Jest to inwestycja pilna, częstym problemem są lokalne powodzie na ulicy Wyczółkowskiego, gdzie tworzy się jezioro, w 2013 roku odnotowano cztery takie przypadki.

W 2008 roku został ogłoszony i unieważniony przetarg na opracowanie dokumentacji na przebudowę ulicy Wyczółkowskiego. http://jelenia-gora.bip.info.pl/dokument.php?iddok=9032&idmp=194&r=r
W 2010 roku na ulicy Wyczółkowskiego wykonywana była przebudowa kanalizacji deszczowej. Przebudowa ta nie została przeprowadzona w sposób prawidłowy, ponieważ nie rozwiązała problemu powstawania lokalnych powodzi na ulicy Wyczółkowskiego.

W 2012 roku był ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg na przebudowę ulicy Wyczółkowskiego (razem z ulicą Kozią), jednak z powodu powodzi w dzielnicy Maciejowa i zerwania mostów, postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Na potrzeby przetargu została opracowana cała dokumentacja przebudowy ulicy Wyczółkowskiego dostępna pod adresem http://bip.um-jeleniagora.dolnyslask.pl/dokument.php?iddok=8484&str=29

W roku 2013 spółka Wodnik wykonała na ulicy Wyczółkowskiego przebudowę sieci wodociągowej i budowę przyłączy wodociągowych. Efektem ubocznym tych prac jest pogorszenie nawierzchni drogi oraz chodników ca całej długości ulicy.

Wobec powyższych faktów wnoszę o umieszczenie w budżecie miasta Jeleniej Góry na rok 2014 zadanie przebudowy ulicy Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze. Poniżej zamieszczam dokumentację fotograficzną obrazującą obecny stan ulicy oraz dokumentację z lokalnych powodzi na ulicy Wyczółkowskiego”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
4
Nigdy
25%
Rzadko
0%
Czasami
50%
Często
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group