Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6570
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce rozbudowa SOSW?

Środa, 6 lutego 2019, 9:51
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 14:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wkrótce rozbudowa SOSW?
Fot. archiwum
Wczoraj (5.02) miało nastąpić otwarcie ofert na rozbudowę infrastruktury Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze o Zespół Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej dla dzieci niepełnosprawnych. Ze względu na zapytania od potencjalnych oferentów termin wydłużono.

Z uwagi na fakt złożenia wniosków o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający informuje, że zmienia termin składania i otwarcia ofert – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Nowy termin składania i otwarcia ofert określono na 19 lutego 2019 r.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu.

Placówka dydaktyczna będzie budynkiem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek zawierać będzie strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze zlokalizowano sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywa się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowę dwukondygnacyjnej placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych o kubaturze - 6130,39 m3;
- przebudowę i realizację niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. przyłącza wodociągowego, instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wewnętrznej linii zasilającej oraz instalacji elektrycznej zasilającej oświetlenie zewnętrzne.
- powiększenie placu przed wejściem do budynku;
- budowę parkingu z 20 miejscami parkingowymi przy wjeździe na teren zespołu szkolnego;
realizację, wzdłuż projektowanego budynku, drogi pożarowej o nośności 100 kM/oś;
- remont nawierzchni przejścia pieszego przez park;
- korektę linii ogrodzenia w rejonie projektowanego parkingu wraz z montażem bramy przy wjeździe na parking oraz furtki w ogrodzeniu terenów sportowych;
- wykonanie elementów małej architektury, murków oporowych oraz placu zabaw w sąsiedztwie sal przedszkolnych.

Zadanie ma być zrealizowane do końca lipca 2020 roku.

Rozbudowa SOSW przy ul. Kruszwickiej pozwoli na przeniesienie placówek z ul. Grottgera i Wolności, dzięki czemu cały ośrodek będzie zlokalizowany w jednym miejscu.

Twoja reakcja na artykuł?

16
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group