Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2742
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wkrótce przeprowadzka naszych harcerzy

Piątek, 20 czerwca 2014, 6:34
Aktualizacja: 6:35
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Wkrótce przeprowadzka naszych harcerzy
Fot. Archiwum
– Porozumieliśmy się z hufcem ZHP, który niebawem z lokalu mieszkalnego przy ul. 1. Maja przeniesie się do przybudówki Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze. Swoją działalnością obejmie również szkołę, co ważne dla rodziców i dla młodzieży tej placówki – informuje prezydent Marcin Zawiła.

- Bardzo się cieszę z tego powodu. To jest takie gremium młodych ludzi, którzy mogą być partnerami, opiekunami dla naszych dzieci. Mamy świetlicę środowiskową, ale nie możemy objąć opieką wszystkich dzieci. Harcerze natomiast będą u nas w szkole prowadzić taką świetlicę i zakładamy, że zajęcia opiekuńcze, popołudniowe będą dotyczyły tych dzieci, które lepiej, żeby były w szkole pod opieką harcerzy niż gdyby miały „zbijać bąki” na ulicy – mówiła Iwona Placety, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze.

- Harcerze mają przygotować kodeks, regulamin, który będzie spójny z naszymi działaniami wychowawczymi. Mamy to wspólnie uzgodnić. Harcerze mogą też zainteresować dzieci zajęciami sportowymi, wciągnąć je w rytm życia harcerskiego: pomoc społeczną, pomoc w odrabianiu zadań domowych – dodała dyrektor SP 13.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group