Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9478
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wieża jak potężny penis

Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:11
Autor: TEJO
REGION: Wieża jak potężny penis
Fot. e–Bogatynia.pl
Będzie mieć 25 m wysokości, 5 m średnicy i kształt fallusa. To nie żart, taka wieża widokowa stanie w okolicy Bogatyni, dokładnie w czeskich Heřmanicach. Projekt zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Budowla przez naszych południowych sąsiadów już została nazwana "największym penisem Europy Środkowej".

Donosi o tym portal e-Bogatynia.pl Nowa wieża widokowa powstanie koło miejscowości Heřmanice (niedaleko Markocic) i z pewnością budzić będzie zainteresowanie turystów. Jej wysokość mierzyć będzie 25 m, a średnica 5 m. Swym oryginalnym kształtem od razu zyskała przydomek "największego penisa w Europie Środkowej". Konstrukcja będzie z drewna, a budowa powinna zakończyć się w tym roku na jesieni.

- Przyszli po mnie młodzi architekci z libereckiego "Studia Mjölk", pan Mach, Vondra i Nalezený i zaproponowali realizację niniejszego wniosku przez gminę. Myślę, że na budowli, która stać będzie naprzeciwko naszego cmentarza, wszyscy skorzystają - powiedział dla oficjalnego portalu województwa libereckiego burmistrz gminy Vladimir Srebro i wskazał, że budowa rozpocznie się prawdopodobnie w lipcu.

Istnieją dwa warianty otwarcia wieży: jeśli nie będzie silnych wiatrów, budowa może byś skończona w listopadzie tego roku, a jeśli nie to na wiosnę 2010. Projekt ten wspiera turystykę i jest współfinansowany przez "Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013". Wieża powstanie jako atrakcja turystyczna remontowanych ścieżek rowerowych i będzie kosztować około 3,5 mln koron (ponad 0,5 mln zł).

Według burmistrza Heřmanic wieża jest częścią współpracy pomiędzy innymi partnerami - sąsiednim Dětříchovem i polską Bogatynią.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group