Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 8 lipca
Imieniny: Elżbiety, Eugeniusza
Czytających: 12407
Zalogowanych: 99
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wielki absurd w rejestracji

Czwartek, 17 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 17 maja 2007, 10:55
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Wielki absurd w rejestracji
Fot. Archiwum
Dzieci i starsze panie zapisywane do położnej przy rejestracji w przychodniach.

Pacjentki, które chcą zapisać się do placówek opieki medycznej państwowej służby zdrowia, muszą wypełnić deklarację dla siostry położnej. Ma to być pomocne w przypadku porodu. Niezależnie od wieku. Wymóg nakazuje wypełenienie formularza zarówno małym dziewczynkom, jak i paniom po 70-tce.

– To jakiś absurd – napisała do nas Czytelniczka z Cieplic, która postanowiła skorzystać z usług medycznych refundowanych przez Fundusz Zdrowia. Pielęgniarka w rejestracji wręczyła jej stos dokumentów, w tym deklarację dla pielęgniarki położnej. Rzecz tyczyła siedmioletniej córki zainteresowanej. Nasza Czytelniczka dowiedziała się przy okazji, że jest to obowiązek w stosunku do każdej kobiety. – Podobny druczek muszą wypełnić nawet 80-letnie i starsze pacjentki!

– Rozumiem, że u nas lubią papierki, ale to już naprawdę przegięcie. Jestem zszokowana. Przecież moja córka długo jeszcze nie skorzysta z pomocy siostry położnej! – oburza się pacjentka.

Na miejscu dowiedziała się, że taki jest wymóg i pielęgniarka nic na to nie poradzi. – To odgórne zalecenia, nie możemy ich zmieniać – dowiedzieliśmy się w siedzibie funduszu przy ul. Groszowej w Jeleniej Górze. W zamierzeniu urzędników ma to oszczędzić kłopotów na przyszłość.

Ludziom nie bardzo się ta troska podoba. – Trudno powiedzieć, co się kryje za taką deklaracją. Da się może zrozumieć, gdy chodzi o nastolatki, ale już stosowanie tego wobec starszych kobiet urąga ich godności i dobrym obyczajom – twierdzi pragnący zachować anonimowość lekarz ginekolog, który prowadzi prywatną praktykę częściowo refundowaną przez fundusz.

Czytelniczka przypuszcza, że funduszowi chodzi o większe pieniądze na realizację swoich usług. Pomóc temu ma tworzenie tzw. „martwych dusz” w kartotekach, aby wykazać, ile jest pacjentek, ale bez wskazywania tych, które rzeczywiście mogą skorzystać z pomocy położnych przy porodzie dziecka.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
775
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
47%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
13%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Niemcy podrzucają nam migrantów?!
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Aktualności
Dolny Śląsk po powodzi – poruszający spot wśród najlepszych na świecie
 
112
Niechcący zaalarmował strażaków
 
Aktualności
Mauzoleum w Maciejowej… czyli karkonoskie Hollywood
 
Jeleniogórskie ulice
Szyk, elegancja i sport w jednym – ulica Złotnicza w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group