Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4462
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Wielka Woda na Wyspie Słodowej

Wtorek, 11 lipca 2017, 7:13
Autor: PR
Wrocław: Wielka Woda na Wyspie Słodowej
Fot. Organizator
W najbliższy weekend (14–16 lipca), w 20. rocznicę powodzi tysiąclecia, Biuro Wrocław 2016 i Teatr Ad Spectatores zapraszają na „Wielką wodę” – niezwykłą opowieść o wrocławianach i wydarzeniach lipca 1997 roku, kiedy w atmosferze solidarności i życzliwości mieszkańcy wspólnie walczyli o swoje miasto. Spektakl prezentowany będzie na Wyspie Słodowej pięć razy. Wstęp wolny.

W 1997 roku południową część Polski nawiedziła powódź tysiąclecia. Jednym z najbardziej dotkniętych przez żywioł miastem był Wrocław, pod wodą znalazła się ponad połowa obszaru dolnośląskiej stolicy. Przez kilka lipcowych dni wrocławianie spontanicznie uczestniczyli w sypaniu wałów przeciwpowodziowych, broniąc przed wielką wodą swoje miasto. Tłumy mieszkańców bez snu i wytchnienia transportowały piasek, pomagały służbom ratunkowym, organizowały pomoc, blokowały żywioł. Dzięki ich postawie ocalał Ostrów Tumski, a woda nie wdarła się do południowych dzielnic miasta.

„Wielka woda” Teatru Ad Spectatores to nawiązująca do tamtych dni opowieść o mieście i jego mieszkańcach, którzy heroicznie bronili Wrocławia przed niszczycielskim żywiołem. To przygotowana z dystansem i dozą humoru historia zwykłych ludzi, którzy znaleźli się w niezwykłej sytuacji, gdy strach o miasto mieszał się z uczuciem wzajemnej życzliwości, solidarności i pomocy. To wielka opowieść o nadziei i miłości wrocławian do swojego miasta. Spektakl zrealizowany został w nietypowej, efektownej formule - aktorzy leżą wraz ze scenografią na scenie, bohaterów filmuje kamera zawieszona na suficie, a na ekranie tworzy się na żywo komediowy, niemy film w stylu Charliego Chaplina.

„Wielka woda” prezentowana będzie na Wyspie Słodowej przez trzy weekendowe wieczory - dwa razy w piątek i sobotę (godz. 21:30 i 22:30) oraz w niedzielę (godz. 21:30) , w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i ukraińskiej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group