Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3768
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka orkiestra odbębni jubileusz

Czwartek, 31 lipca 2008, 18:01
Aktualizacja: Piątek, 1 sierpnia 2008, 9:30
Autor: JSL
JELENIA GÓRA: Wielka orkiestra odbębni jubileusz
Fot. Janusz Lewicki
Ponad trzydzieści osób – dzieci i dorosłych – ćwiczyło w teatrze wspólną grę na bębnach w ramach dwudniowych warsztatów przed inauguracją XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Całość prowadził znany muzyk i bębniarz – Ryszard Bazarnik.

Jadąc tutaj, nie miałem pojęcia czego się spodziewać – mówi Ryszard Bazarnik. – Po pierwszej próbie okazało się, że mam do czynienia ze wspaniałymi ludźmi, którzy wiele potrafią. Idzie im po prostu świetnie – podkreśla muzyk.

Bazarnik ma już na swoim koncie podobne wyczyny. – Dyrygowałem już grupą pięciuset ludzi, ale 900 to będzie absolutny rekord – mówi. Dlaczego bębny? – Powodów jest kilka. Jest to przede wszystkim bliski mi instrument. Ponadto jest łatwo dostępny a nauczenie się kilku podstawowych chwytów zajmuje niewiele czasu. Co więcej – bębny integrują ludzi – wyjaśniał.

Potwierdza to Mariusz Raźny, uczestnik warsztatów. – Integracja, nauka i dobra zabawa – dlatego tu jestem - mówi Mariusz. Bębny to mój żywioł. Z pozoru to prosty instrument, gdy zaczyna się na nim dużo grac, okazuje się, że jest równie skomplikowany jak pianino i skrzypce – dodaje.

Uczestnicy imprezy zaprezentują się jeleniogórzanom jutro o 20.30 na placu Ratuszowym. Będą przewodzić orkiestrze złożonej z mieszkańców miasta. Wydarzenie zgłoszono jako próbę bicia rekordu Guinessa w jednoczesnej grze na bębnach. Ryszard Bazarnik jest ostrożnym optymistą. Zobaczymy, może się uda – ma nadzieję.

Teatr Jeleniogórski im. Norwida sprzedał już 400 bębenków, na których zagrają jeleniogórzanie. Dziś instrumentów zabrakło na stoisku i trzeba było dowieźć nowe. – Bębenków starczy dla wszystkich. Kosztują cztery złote – mówi Bogdan Nauka, dyrektor TJ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
137
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
20%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group