Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 5876
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wielka laba na pół lutego

Sobota, 30 stycznia 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:22
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Wielka laba na pół lutego
Ubiegłoroczne ferie w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Półkolonie organizowane przez JCK zawsze cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych.
Fot. TEJO
Wczoraj uczniowie rzucili książki w kąt i na dwa tygodnie zapomnieli o szkole. Kto zostanie w mieście, nudzić się nie powinien. Zimowa aura dopisała aż zanadto, a miejskie placówki kultury zadbały o ciekawe zajęcia dla najmłodszych.

„Fabryka Kolorowych Dźwięków” to projekt przygotowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury. W jego ramach dzieci będą m. in. poznawały instrumenty. W tajniki muzyki będzie je wprowadzał muzykolog Piotr Syposz. Organizatorzy zaplanowali także zajęcia plastyczne. Poza tym nie obędzie się bez rozgrywek sportowych oraz wycieczek.

Zajęcia w JCK będą odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku. Rodzice zapłacą 125 złotych za tydzień. Kwota ta pozwoli pokryć wszystkie koszty związane z organizacją warsztatów, wycieczek oraz wyżywienia i ubezpieczenia. Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Programy dla dzieci przygotowały także inne ośrodki kultury w stolicy Karkonoszy. Książnica Karkonoska zorganizuje we wtorki i czwartki od godziny 11.00 do 13.00 zajęcia pod hasłem „Ferie w karnawale – dzieci bawią się wspaniale”. – Będzie projektowanie strojów i masek na bal przebierańców, oraz turniej gier stolikowych. Młodzi jeleniogórzanie nauczą się także sztuki orgiami, kirinami, techniki czerpania papieru i innych. Wszystkie zabawy są przeznaczone dla czytelników Książnicy Karkonoskiej. Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu planuje zaś tradycyjne zimowisko, a w jego trakcie: kulig, wyjścia na basen i wiele innych atrakcji. Podobnie będzie w MDK-ach „Muflon” i „Jelonek”.

Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach zaprosi chętne dzieci na zajęcia artystyczne. Pierwszy turnus będzie odpłatny (30 złotych), zaś drugi – darmowy.
W Szklarskiej Porębie zajęcia będą odbywały się przez cały luty w poniedziałki, wtorki i środy w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Organizacją zajęli się zarówno pracownicy KCEE, jak i Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Zaplanowano darmowe zajęcia artystyczne i projekcje bajek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group