Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6171
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wiele radości w lidze młodego tancerza

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 7:44
Aktualizacja: Wtorek, 15 kwietnia 2014, 7:43
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Wiele radości w lidze młodego tancerza
Fot. Piotr Zamorski
To już drugie spotkanie z cyklu "Liga młodego tancerza", w której dzieci w wieku przedszkolnym wykonywały tańce towarzyskie: walca angielskiego, cza–czę i poleczkę. Trzecia edycja odbędzie się w czerwcu.

- Przyzwyczajamy dzieci do formy konkursu gdzie są określone przepisy. Dzieci tańczą dwa razy: najpierw - trzy tańce w formie pokazowej, a za drugim razem (na turnieju) są oceniane przez licencjonowanych sędziów Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Oczywiście była to forma zabawy, wszyscy zajęli pierwsze miejsce, dostali odznaki i dyplomy tanecznej ligi – mówił nam Piotr Zamorski z jeleniogórskiej Szkoły Tańca Kurzak & Zamorski

W drugim bloku odbył się wewnętrzny turniej. Pary w wieku przedszkolnym i zerówkowe tańczyły o zdobycie klasy H - to pierwsza klasa taneczna w kategorii dziecięcej rekreacji.

W rekreacji pary zdobywają klasy H, G i F, a później od E klasy do S klasy - to są grupy sportowe. Wczoraj (13.04.) od rana w Szkole Tańca Kurzak & Zamorski w tanecznej zabawie wzięło udział ok. 70 dzieci. Maluchy reprezentowały przedszkola niepubliczne: Kacperek i Tuptuś, a także publiczne przedszkole nr 14 oraz z Łomnicy.

- W tym roku już planów turniejowych w Jeleniej Górze nie mamy. Teraz przygotowujemy się do turnieju Karkonosze Open, który odbędzie się pod koniec września - dodał Piotr Zamorski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group