Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8363
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Większe szanse na etaty

Środa, 8 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:15
Autor: konrad
Chociaż poziom bezrobocia w stolicy Karkonoszy jest po Wrocławiu najniższy na Dolnym Śląsku, to jednak 12,1 procenta bezrobotnych oznacza, że bez zajęcia jest 4.637 mieszkańców miasta. W powiecie jeleniogórskim bez pracy jest 5.055 osób.

Niewątpliwie duży udział w tak niskich wskaźnikach mają masowe wyjazdy młodych ludzi, którzy szczęścia szukają zza granicą, szczególnie w Anglii i Irlandii.

Zatrudnienie oferują też miejscowi przedsiębiorcy, którzy zgłosili do Powiatowego Urzędu Pracy 2.736 ofert. To oznacza, że z ofert może skorzystać zaledwie co trzeci bezrobotny. Jednak i tak jeleniogórskie wskaźniki wyglądają wyjątkowo korzystnie w porównaniu z resztą Dolnego Śląska i kraju.

Na Dolnym Śląsku poziom bezrobocia wynosi 20,1 procent, natomiast region wałbrzysko-jeleniogórski to aż 25,9 procenta bezrobotnych. Ogólnopolski poziom bezrobocia wynosi 17,3 procenta i jest od jeleniogórskiego wyższy o pięć procent.

Niewątpliwie sytuacja się poprawi, gdy zostaną uruchomione dwie duże inwestycje przemysłowe, które powstają na rogatkach Jeleniej Góry, w Radomierzu. Firma Dr Schneider rozpoczęła już nabór pracowników, natomiast Jelenia Plast uczyni to najprawdopodobniej pod koniec tego roku.
W obu zatrudnienie znajdzie ponad 500 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group