Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Wichoś potwierdził aspiracje

Sobota, 9 marca 2019, 22:05
Aktualizacja: 22:09
W sobotnim (9.03) spotkaniu Ligi Dolnośląsko–Lubuskiej Młodziczek KS Wichoś Jelenia Góra potwierdził, że zamierza walczyć o pierwszą lokatę w tabeli. W starciu przeciwko MKS I Polkowice przez długi czas wynik oscylował wokół remisu, ale w decydującej kwarcie to ekipa Rafała Sroki pokazała, że jest lepiej dysponowana.

Początek meczu należał do przyjezdnych, jednak Wichoś nie pozwolił rywalkom odjechać na zbyt wiele punktów. Udana końcówka pierwszej połowy pozwoliła złapać kontakt i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 34:36. Po zmianie stron trwała wyrównana walka, jednak w ostatniej odsłonie czołowa piątka jeleniogórzanek odskoczyła na kilkanaście punktów i mimo ambitnej postawy przyjezdnych, podopieczne Rafała Sroki utrzymały bezpieczną przewagę i odniosła 12 zwycięstwo w sezonie.

KS Wichoś awansował na 2. miejsce w tabeli (bilans 12-1) i biorąc pod uwagę, że ma rozegrane 2 mecze mniej od liderek z MKS MOS Wrocław (bilans 14-1), mają szansę zrównać się punktami z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska.

KS Wichoś Jelenia Góra - MKS I Polkowice 77:69 (16:18, 18:18, 16:11, 27:22)
Wichoś: Lubecka 20, Pladzyk 20, Sadlik 20, Rybak 13, Brzeźniak, Montuło 2, Gębura, Romano, Mosoń, Mirek, Wdowin.
MKS: Kuriata 20, Młodzik 15, Wadas 7, Latos 6, Górska 6, Gościn 5, Zaraza 3, Klozińska 3, Denysiewicz 2, Łysakowska 2.