Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 11774
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wiara bez zabawy jest martwa

Poniedziałek, 23 czerwca 2008, 7:54
Aktualizacja: 8:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wiara bez zabawy jest martwa
Fot. Tomasz
Nie tylko przy ołtarzu można się modlić. Kapłani jeleniogórskich parafii coraz częściej zapraszają swoje owieczki na festyny. Dobra rozrywka to też swoisty uczynek miłosierdzia.

– Wiara bez uczynków jest martwa – te słowa św. Jakuba nabierają szczególnego znaczenia w kontekście współczesnym, kiedy przyziemne sprawy często na dalszy plan spychają modlitwę i uczestnictwo w życiu Kościoła. Ale przecież nikt nie zabrania zabawy. Wiedzą o tym proboszczowie, którzy – aby scalić swoich parafian – proponują im koncerty, pieczone kiełbaski, mecze i inne rozrywki, rzadko kojarzone z podniosłą atmosferą świątyni.

To coraz częstsza metoda dotarcia do ludzi, którzy od Kościoła się oddalają. – Trzeba pokazać, że my też jesteśmy z krwi i kości. Też lubimy się pobawić, a zabawa to przecież doskonała edukacja, i to nie tylko młodych – usłyszeliśmy od jednego z kapłanów. Przy okazji to możliwość dowartościowania tych, którzy zbłądzili. A poprzez festyn jest możliwość pokazania, że Pan Bóg kocha wszystkich ludzi. Dlatego na scenie występują aresztanci przebrani za legendarne postaci, a podczas aukcji licytowane są dzieła wykonane przez osadzonych w celach.

Festyn to także okazja do zbiórki pieniędzy na szczytne cele: choćby na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin. Tak było podczas niedzielnego festynu w parafii św. Wojciecha na Zabobrzu, w którym uczestniczyło kilkuset wiernych z największego osiedla w mieście.

Za zdjęcia dziękujemy panu Tomaszowi z Zabobrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
796
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group