Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8202
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Weekend bez władzy

Wiadomości: Świat
Sobota, 26 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2007, 7:10
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Najważniejsi samorządowcy podziwiają kwiaty w Cervi (Włochy).

Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak, jego zastępca, oraz Hubert Papaj, przewodniczący rady miejskiej, przebywają z trzydniową oficjalną wizytą w zaprzyjaźnionym ze stolicą Karkonoszy włoskim mieście Cervia.

Oficjalna delegacja bierze udział w w uroczystości otwarcia święta „Maggio in Fiore” (Maj w kwiatach), albowiem włoskie miasteczko znane jest z przepięknych klombów.
Wizyta jest szansą na promocję Jeleniej Góry wśród wielu innych miast świata, które uczestniczą w ukwieconym święcie. Zaplanowano rozmowy Marka Obrębalskiego z szefami samorządów kilku miast.

Cervia (po włosku „cervo” to jeleń) jest związana partnerskimi stosunkami z Jelenią Górą od ponad 30 lat. Włoskie miasto ma w Cieplicach ulicę Cervi. Trakt z nazwą stolicy Karkonoszy jest także we Włoszech. Było to jedno z pierwszych miast Zachodniej Europy, z którym Jelenia Góra nawiązała przyjacielskie relacje.

W gronie miast partnerskich Jeleniej Góry jest, między innymi, niemiecki Aachen oraz – najbardziej egzotyczna – meksykańska Tequila. Miasto w Ameryce Środkowej raz już gościło samorządowców z kotliny. Pojechali tam w trakcie poprzedniej kadencji były prezydent Józef Kusiak oraz Jerzy Pleskot, poprzedni szef rady miejskiej.

Powrót samorządowców z Włoch przewidziano na poniedziałek. Do tego czasu w mieście panuje swoiste „bezkrólewie”. W takich przypadkach decyzje strategiczne, w razie konieczności, podejmuje sekretarz miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group