Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6986
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wędrująca informacja turystyczna

Czwartek, 17 lipca 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Wędrująca informacja turystyczna
Fot. TEJO
Kto chce szukać porady lub zasięgnąć wieści o imprezach i propozycjach miasta, na próżno będzie pukał do Baszty Grodzkiej. Informacja turystyczna i kulturalna zmieniła siedzibę i przeprowadziła się do gmachu Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej. Basztę upatrzyli sobie… posłowie.

– Jest tu o wiele przestronniej i nowocześniej – powiedziała nam Barbara Różycka-Jaskólska, szefowa IT. Turyści i zainteresowani działaniem placówki powoli oswajają się z nową siedzibą. Jej plusem jest położenie tuż obok największej biblioteki w mieście i przy jednym z głównych traktów centrum.

Tymczasem przy Baszcie Grodzkiej wciąż tkwią jeszcze szyldy informujące, że IT jest właśnie tam. – Nasz pracownik informuje gości o przeprowadzce. Czekamy też na Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który wykona nowe znaki do systemu informacji miejskiej – mówi B. Różycka-Jaskulska. Póki co wszystkie one prowadzą turystów właśnie na ul. Grodzką. O wymianie znaków przed przeprowadzką nie pomyślano.

– Zatoczyłam koło przez ponad 30 lat pracy – usłyszeliśmy od szefowej IT. Mało kto już pamięta, że jeleniogórska informacja – jeszcze za wojewódzkich czasów – mieściła się w pawiloniku celowo na jej potrzeby zbudowanym, za przystankiem przy ówczesnej al. 15 Grudnia (dziś Bankowa). Obecnie w budynku jest smażalnia kurczaków.

Jeleniogórska informacja turystyczna nigdzie nie „zagrzała” miejsca na długo. Miała swoją siedzibę przy ul. 1 Maja na rogu Klonowica, a stamtąd została przeniesiona przed kilku laty do Baszty Grodzkiej. A co w opuszczonych pomieszczeniach będzie teraz? – Rzuciłam pomysł, aby pomyślano o muzeum miejskim, ale nikt go nie podchwycił – mówi B. Różycka-Jaskólska. Lokalem zainteresowani są parlamentarzyści, którzy widzą w nim swoje biura.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group