Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7067
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wędrówki Jelonki.com – cel Ostra Mała

Piątek, 28 lipca 2017, 8:05
Aktualizacja: Niedziela, 30 lipca 2017, 6:29
Autor: MT
Region: Wędrówki Jelonki.com – cel Ostra Mała
Fot. MT
Skalnik jest najwyższym szczytem Rudaw Janowickich. Posiada dwa wierzchołki, z których wyższy jest ten północno–wschodni (945 metrów), całkowicie zalesiony. Główną atrakcją turystyczną jest jednak Ostra Mała (936m), czyli niższy, południowo–zachodni wierzchołek, zwieńczony granitowymi skałkami. Jest na nich punkt widokowy, z którego rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram w Sudetach.

Wędrówkę zaczęliśmy z parkingu w Gruszkowie szlakiem żółtym. Początkowo asfaltowa droga zmienia się w górską. Chwilami jest dość stromo, ale warto. Ten ponad 2-godzinny spacer w jedną stroną dostarcza wielu wrażeń. Ciekawostką jest, że tutaj trenuje Maja Włoszczowska, widziana wielokrotnie na tej trasie.

Po drodze spotkaliśmy jednego grzybiarza, dwie wycieczki niezbyt liczne i jednego rowerzystę. Okolica jest wyludniona, co dodaje jej jeszcze uroku. W połowie szlaku można odpocząć na Kamiennej Ławce. Warto dodać, że bardzo ciekawym masywem skalnym są Konie Apokalipsy w pobliżu wejścia na Ostrą Małą.

Zachęcamy wszystkich do dzielenia się z Portalem Jelonka.com wrażeniami ze swoich wędrówek nie tylko w naszym regionie, ale także z wakacji w dalsze i dalekie miejsca. Chętnie zamieścimy Wasze relacje ze zdjęciami. Piszcie na adres e-mailowy: redakcja@jelonka.com, albo zamieszczajcie w naszej zakładce Rykowisko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group