Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7685
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Warsztaty wielkanocne w MOKSiAL

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 16:44
Aktualizacja: 17:04
Autor: MOKSiAL
Szklarska Poręba: Warsztaty wielkanocne w MOKSiAL
Fot. Użyczone/MOKSiAL
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie zaprasza na kreatywne warsztaty dla dzieci i dorosłych, które przybliżą tradycję i pozwolą poczuć magię Wielkanocy.

W sobotę 8 kwietnia, od godziny 16.00 d0 19.00 w siedzibie MOKSiAL na uczestników czekać będzie moc atrakcji i cztery warsztaty:
- Wielkanoc… Wielkanoc – zajęcia w oparciu o symbolikę świąt wielkanocnych, podczas których będzie można farbować pisanki naturalnymi barwnikami roślinnymi z wykorzystaniem metod batiku i print eco. Ponadto uczestnicy wykonają zające z naturalnych materiałów, takich, jak: siano, czesanka, papier czy filc. Warsztaty poprowadzą Monika i Jaga z Chrośnicy wioski barwnych wątków.
- Warsztaty słomkarskie – pochodząca z Ukrainy artystka ludowa Mariya Ivanyshyn nauczy przybyłych tradycyjnej plecionki, robienia pająków i wykonywania wielkanocnych ozdób ze słomy.
- Filcaki- cudaki – warsztaty pod okiem Ewy Ratyńskiej, podczas których powstaną z filcu dekoracyjne zawieszki (np. na okno lub na drzwi) oraz osłonki na jajka, np. w kształcie kurczaczka czy „Angry Birds”.
- Kartki wielkanocne – razem z Moniką Krakowską uczestnicy wykonają przepiękne i oryginalne kartki, przy wykorzystaniu różnych technik i materiałów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, a wszystkie wykonane prace uczestnicy zabiorą do domu.

Informacje i zapisy w sekretariacie MOKSiAL, pod nr tel. 75 717 36 14 lub drogą mailową: warsztaty@mok.szklarskaporeba.pl. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group