Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 7384
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wandal zdemolował pół miasta

Piątek, 18 kwietnia 2008, 10:39
Aktualizacja: 10:40
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Wandal zdemolował pół miasta
Fot. Krzysztof Raczek
Połamane ławki, wytłuczone szyby w oknach, zdemolowany przystanek – tak dzisiaj rano wyglądały Piechowice Dolne. – W nocy przeszli chuligani, niszczyli wszystko, co popadnie – mówią załamani mieszkańcy.

Wandale wyrywali płot od prywatnej posesji, wywracali kosze na śmieci. Kamieniami potraktowali szyby przystanku autobussowego, nie oszczędzili nawet wystawy sklepowej. Zniszczono też zaparkowany przy ulicy samochód.

„Tornado” przeszło ulicami Świerczewskiego i Cieplicką. Nie wiadomo, kto to mógł być. Zwykle wandale pojawiają się po dyskotekach, a wczoraj w Piechowicach nie odbywała się żadna impreza. – To przecież był środek tygodnia – mówią ludzie. Jeden ze świadków twierdzi, że widział jedną osobę. Mogło być ich więcej. Świadek zadzwonił na policję, ale zanim przyjechał patrol, było już po wszystkim.

– Na razie szacujemy straty, i szybko przystapimy do naprawy – mówi Krzysztof Raczek, zastępca burmistrza Piechowic, który dzisiaj rano był na miejscu zdarzenia. – Nasze miasto dotąd uchodziło za bezpieczne, bo nie było morderstw ani większych rozbojów. Będziemy musieli jednak uczulić policję, by patrole częściej tutaj przyjeżdżały.

To nie pierwszy tajemniczy rozbój w Piechowicach. Dwa tygodnie temu ktoś podpalił szatnie klubu sportowego Lechia. Spłonęły stroje zawodników i sprzęt sportowy. Na szczęście, budynki udało się uratować, bo ogień zauważyli funkcjonariusze straży granicznej, którzy patrolowali miasto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group