Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6821
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Walka podjazdowa

Sobota, 21 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:59
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Walka podjazdowa
Fot. tejo
Wojnę kierowcom busów nielegalnie działających firm przewozowych zamierza wydać policja oraz urząd skarbowy. Busiarze podjeżdżają na przystanki legalnych przewoźników i podbierają im pasażerów.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym, który administruje większością przystanków w Jeleniej Górze, tylko kilku innych przewoźników podpisało z MZK umowę.

– Dzięki niej bez kłopotu mogą wjeżdżać do zatoczek. Łożą też na utrzymanie przystanków – mówi Leszek Chmielewski, szef działu marketingu miejskiego przewoźnika.

Ale są takie firmy transportowe, które żadnej umowy nie podpisały. Ich kierowcy bezpardonowo zajeżdżają miejsce legalnym autobusom. Dotyczy to zarówno MZK jak i PKS Tour, największych przewoźników w stolicy Karkonoszy.

Ich przedstawiciele fakt łamania prawa zarejestrowali kamerą wideo, a nagrania mogą udostępnić policji.

Z kolei funkcjonariusze zamierzają się przyjrzeć stanowi technicznemu pojazdów wykorzystywanych przez przewoźników. – Zdarza się, że pozostawia on wiele do życzenia i może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów – mówi kom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego policji.

Do akcji, która ma zachęcić nielegalnych przewoźników do legalizacji działalności, przystąpią także urzędnicy skarbowi. W wielu busach i autobusach, które wożą ludzi, nie zainstalowano kas fiskalnych.

Walka podjazdowa toczy się najczęściej na przystankach przy teatrze i urzędzie miejskim przy ulicy Sudeckiej. Ale do incydentów dochodzi także na innych, bardziej uczęszczanych przystankach oraz na pętli przy dworcu głównym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group