Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2016
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walka podjazdowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 21 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:59
Autor: TEJO
Fot. tejo
Wojnę kierowcom busów nielegalnie działających firm przewozowych zamierza wydać policja oraz urząd skarbowy. Busiarze podjeżdżają na przystanki legalnych przewoźników i podbierają im pasażerów.

Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym, który administruje większością przystanków w Jeleniej Górze, tylko kilku innych przewoźników podpisało z MZK umowę.

– Dzięki niej bez kłopotu mogą wjeżdżać do zatoczek. Łożą też na utrzymanie przystanków – mówi Leszek Chmielewski, szef działu marketingu miejskiego przewoźnika.

Ale są takie firmy transportowe, które żadnej umowy nie podpisały. Ich kierowcy bezpardonowo zajeżdżają miejsce legalnym autobusom. Dotyczy to zarówno MZK jak i PKS Tour, największych przewoźników w stolicy Karkonoszy.

Ich przedstawiciele fakt łamania prawa zarejestrowali kamerą wideo, a nagrania mogą udostępnić policji.

Z kolei funkcjonariusze zamierzają się przyjrzeć stanowi technicznemu pojazdów wykorzystywanych przez przewoźników. – Zdarza się, że pozostawia on wiele do życzenia i może zagrażać bezpieczeństwu pasażerów – mówi kom. Edyta Bagrowska, oficer prasowa komendanta miejskiego policji.

Do akcji, która ma zachęcić nielegalnych przewoźników do legalizacji działalności, przystąpią także urzędnicy skarbowi. W wielu busach i autobusach, które wożą ludzi, nie zainstalowano kas fiskalnych.

Walka podjazdowa toczy się najczęściej na przystankach przy teatrze i urzędzie miejskim przy ulicy Sudeckiej. Ale do incydentów dochodzi także na innych, bardziej uczęszczanych przystankach oraz na pętli przy dworcu głównym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Lucek 21-01-2006 18:24
Funkcjonariusze niech lepiej przyjrzą sie stanowi technicznemu autobusów, który jest w zapłakanym stanie. Uważam że busy to jest zdrowa konkurencja bo za bilet asutobusowy są o wiele wyższe opłaty niż za bus a komfort żaden. Autobusy czesto są przeładowane powyżej stanu ładowności, ludzie stoją na jednej nodze a bus jest tańszy i szybszy - i o to chodzi !!!
~pasażer 21-01-2006 18:29
Nie mam nic przciw żeby PKS konkurował z innymi przewożnikami. Nareszcie jest od jakiegoś czasu łamany monopol na przwozy. A jesli inny przwożnik potrafi robić to taniej to dlaczego PKS nie. Popieram w 200% i życzę powodzenia w walce z monopolem busiarzom !!!
~Rocky22 21-01-2006 23:30
Ja takze nie mam nic przeciwko busiarzom dopuki pracuja legalnie!!! Rzeczywiscie busy sa szybsze i czasami tansze ale nie zawsze w lepszym stanie od autobusow. A jesli chodzi o komfort i miejsce to w busach jest tragicznie np. Krycha (Jelenia-Zgorzelec).
~danielloo 21-01-2006 23:40
W jeleniej jest wszystko drogie . Zaczęło sie od stacji benzynowych a teraz konflikt z pks-em. Złotówy też chcą dużo pieniedzy za przejazd np. z pod Tesco na zabobrze 2 - 10 zł , a w północnp-wschodniej polsce jak da sie złotówie "dyszke" to wozi cie po całym mieście......i gdzie tu sprawiedzliwośC ??
~konrad 23-01-2006 9:47
Nakleży wiedzieć, że busy działaja nielegalnie bez wymaganych zezwoleń przez to nie płacą podatków opłat itd. Nie wydając biletu pasażer nie ma prawa do np. reklamacji i nie jest ubezpieczony podczas podrózy. Pytanie dlaczego tak pózno policja i urząd skarbowy zabiera się za tych złodzieji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group