Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5973
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W Wielkiej Pace wszyscy i wszystko jest wielkie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 12:56
Aktualizacja: 13:05
Autor: Org
Fot. Bursa Szkolna Nr 1
Już siódmy raz 100 najbardziej potrzebujących jeleniogórskich dzieci odwiedził Mikołaj w ramach akcji „Wielka Paka dla Dzieciaka”, organizowanej przez Bursę Szkolną Nr 1 w Jeleniej Górze.

WIELCY są ofiarodawcy i sponsorzy. Cały listopad i początek grudnia zwożone były do Bursy zabawki, książki, maskotki, słodycze, kosmetyki. W zbiórce pomagały szkoły i przedszkola: Niepubliczne Przedszkole "Piątka5", SP-2, SP-10, SP-11, SP w Łomnicy, Gimnazjum nr 1, Żerom i Norwid. A także salony kosmetyczne i fryzjerskie: Femina, „Beauty&Hair” i klientki Andzi z „Free Style”, Lady Fitness Center, Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała „DĄB”, Igor Orłowski, Jelpol s.c., pracownicy Bursy - ich rodziny i przyjaciele oraz wielu innych ludzi dobrej woli.

Następnie było WIELKIE pranie i przebieranie podarowanych przedmiotów, układanie rzeczy nowych. Dobrze, że w Bursie jest WIELKI strych.

- WIELKA jest nasza młodzież i wychowawcy, którzy wspomagają, noszą, segregują , dobierają, pakują, opracowują harmonogram rozwozu paczek i następnie wręczają je. Nad wszystkim czuwa pomysłodawczyni akcji i główna organizatorka – wicedyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 Dorota Mazur – opowiadają organizatorzy akcji. - WIELKA jest również broda, którą zapuszcza od wakacji Roman Zieliński, znany nauczyciel z Żeroma - w naszej akcji jeden z dwóch Mikołajów - dodają.

W wyniku tych wszystkich zabiegów powstają WIELKIE paczki, tworzone indywidualnie dla każdego dziecka. Młodsze dzieci dostają: pluszaki, zabawki, gry, książeczki, owoce i słodycze. Starsze : kosmetyki, książki, gry, owoce, słodycze. Paczki są tak WIELKIE, że trzeba kupować 120 litrowe worki, gdyż do normalnych, prezentowych, nie mieszczą się.

WIELKIA jest radość i uśmiech dzieci, gdy słyszą dzwonek i widzą Mikołaja i Śnieżynki wkraczające do domów z WIELKIMI workami prezentów. Wszystkie obdarowane dzieci zostały wskazane są przez jeleniogórski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. W 2015 roku wsparciem MOPS objętych jest 449 rodzin z dziećmi. W rodzinach tych wychowuje się 909 dzieci. MOPS od wielu lat organizował zabawę mikołajkową dla dzieci z rodzin objętych wsparciem Ośrodka, jednak nie zabezpieczało to potrzeb wszystkich dzieci, mimo że w ostatnich latach zabawy te były organizowane dla przeszło 200 dzieci. W bieżącym roku z powodu braku środków MOPS nie zorganizował zabawy mikołajkowej, więc tym bardziej istnieje potrzeba wsparcia dzieci poprzez akcję – WIELKA Paka dla Dzieciaka.

Atmosfera tych WIELKICH chwil, radość okazana przez dzieci dają ogromną satysfakcję i motywują do organizacji kolejnej akcji za rok. - Wszystkim wspierającym i biorącym udział w akcji WIELKIE podziękowania. Do zobaczenia na VIII WIELKIEJ Pace dla Dzieciaka! – mówią organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~szkoła 7-12-2015 19:09
Wielkie brawa za pomysł i wytrwałość. Janowice Wielkie są z Wami!!
~Brawo 7-12-2015 20:34
Brawo za chęci i radość dla dzieciaków.
~jga 7-12-2015 21:53
Brawo II LO Norwid! Świetna młodzież + wielkie serca = Mikołajkowe uśmiechy na twarzach wielu dzieci.
~Euro 8-12-2015 5:18
Norwid udziela się w tak wielu tego typu akcjach . Brawo !
~gluś 8-12-2015 10:30
fantastyczna sprawa, wielkie słowa uznania dla Młodych Ludzi, którym chce się chcieć dać choć trochę radości tak od serca potrzebującym :) jesteście Wielcy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group