Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3896
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W walce o równe szanse dla najmłodszych

Czwartek, 7 lipca 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
Od września ruszy program wyrównywania szans edukacyjnych dla uczniów jeleniogórskich szkół podstawowych – „Kalejdoskop szans, kalejdoskop możliwości”. Na ten cel miasto pozyskało 300 tys. zł. Ogłoszono przetarg na dostarczenie pomocy naukowych, gier, programów i urządzeń. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 12 lipca br.

Program obejmie swoją pomocą dzieci z grup o tzw. utrudnionym dostępie do edukacji, które mają problemy w szkole i nie nadążają za tempem nauki swoich rówieśników. Jak się okazuje, w Jeleniej Górze takich osób jest naprawdę sporo.

By wyrównać ich szanse wszystkie jeleniogórskie szkoły podstawowe przygotowały szereg zajęć pozalekcyjnych, które będą odbywały się przede wszystkim w formie zabawy.

Na ten cel miasto pozyskało z unijnych funduszy ponad 300 tys. zł. Za część tych pieniędzy zakupione będą m.in. narty, zestawy do unihokeja, instrumenty, zestawy do zajęć teatralnych, graficzne prezentacje matematyczne, zestawy i gry logopedyczne, materace, tablice interaktywne, pomoce naukowe w postaci globusów, figur geometrycznych na magnes, farb, gier, wycinanek, puzzli, programów komputerowych, a nawet krzeseł i ławek i wielu innych.

W miniony poniedziałek miasto ogłosiło przetarg na dostawę tych wszystkich rzeczy. Wygra ten, kto zaproponuje najniższą cenę. Na ich dostarczenie do szkół przedsiębiorca będzie miał czas do piątego sierpnia br. Cała kwota, jaka zostanie wykorzystana w najbliższym roku szkolnym na realizację projektu „Kalejdoskop szans, kalejdoskop możliwości”, to 359 tys. zł, z czego ponad 300 tys. zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju, a niemal 60 tys. – z dotacji celowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
72
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group