Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8807
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: W przedszkolu teraz komfortowo

Piątek, 10 listopada 2017, 10:50
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 7:03
Autor: WAC
Stara Kamienica: W przedszkolu teraz komfortowo
Fot. WAC
Od kilku dni maluchy z gminy Stara Kamienica korzystają z nowego, w pełni przystosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych przedszkola.

Nowe przedszkole w Starej Kamienicy powstało, z inicjatywy władz gminy w obiekcie zajmowanym do tej przez gimnazjum. Prace przy gruntownej przebudowanie i adaptacji do nowych celów budynku trwały dziewięć miesięcy. Koszt inwestycji to 2,4 miliona złotych, z czego 1,9 mln zł pochodziło z funduszy unijnych, resztę gmina dołożyła z własnego budżetu

Do tej pory dzieci z gminy w wieku przedszkolnym uczyły się i bawiły w placówce, która mieściła się na jednym z pięter wielorodzinnego budynku znajdującego się na obrzeżach Starej Kamienicy. Taka lokalizacja była dość uciążliwa dla rodziców dzieci, zaś warunki w jakich przebywały maluchy dalekie były od komfortowych. Wiele uwag miały też straż pożarna i sanepid.

Teraz przedszkole znajduje się w centrum wsi, w samodzielnym budynku, przy którym nie brakuje miejsc parkingowych. Przy obiekcie jest duży plac zabaw. - Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy się przenosin do nowego obiektu – mówi dyrektor przedszkola Ewa Puch. - Warunki pracy personelu oraz pobytu dzieci w porównaniu do starego przedszkola są o niebo lepsze - podkreśla.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 71 dzieci, jednak docelowo placówka może objąć opieką do stu maluchów. Mają one do dyspozycji duży obiekt, w pełni gotowy, aby przyjąć maluchy dotknięte niepełnosprawnością. Każda z czterech sal, dla grup wiekowych jest przestronna i przy każdej są toalety i umywalki. W budynku urządzono też nowoczesną kuchnię z zapleczem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
233
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group