Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6987
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: W przedszkolu teraz komfortowo

Piątek, 10 listopada 2017, 10:50
Aktualizacja: Środa, 15 listopada 2017, 7:03
Autor: WAC
Stara Kamienica: W przedszkolu teraz komfortowo
Fot. WAC
Od kilku dni maluchy z gminy Stara Kamienica korzystają z nowego, w pełni przystosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych przedszkola.

Nowe przedszkole w Starej Kamienicy powstało, z inicjatywy władz gminy w obiekcie zajmowanym do tej przez gimnazjum. Prace przy gruntownej przebudowanie i adaptacji do nowych celów budynku trwały dziewięć miesięcy. Koszt inwestycji to 2,4 miliona złotych, z czego 1,9 mln zł pochodziło z funduszy unijnych, resztę gmina dołożyła z własnego budżetu

Do tej pory dzieci z gminy w wieku przedszkolnym uczyły się i bawiły w placówce, która mieściła się na jednym z pięter wielorodzinnego budynku znajdującego się na obrzeżach Starej Kamienicy. Taka lokalizacja była dość uciążliwa dla rodziców dzieci, zaś warunki w jakich przebywały maluchy dalekie były od komfortowych. Wiele uwag miały też straż pożarna i sanepid.

Teraz przedszkole znajduje się w centrum wsi, w samodzielnym budynku, przy którym nie brakuje miejsc parkingowych. Przy obiekcie jest duży plac zabaw. - Bardzo się cieszę, że doczekaliśmy się przenosin do nowego obiektu – mówi dyrektor przedszkola Ewa Puch. - Warunki pracy personelu oraz pobytu dzieci w porównaniu do starego przedszkola są o niebo lepsze - podkreśla.

Obecnie do przedszkola uczęszcza 71 dzieci, jednak docelowo placówka może objąć opieką do stu maluchów. Mają one do dyspozycji duży obiekt, w pełni gotowy, aby przyjąć maluchy dotknięte niepełnosprawnością. Każda z czterech sal, dla grup wiekowych jest przestronna i przy każdej są toalety i umywalki. W budynku urządzono też nowoczesną kuchnię z zapleczem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group