Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 7665
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu miejsca na skate park. Może Lubańska?

Wtorek, 24 maja 2011, 7:13
Aktualizacja: Środa, 25 maja 2011, 7:21
Autor: RED
JELENIA GÓRA: W poszukiwaniu miejsca na skate park. Może Lubańska?
Fot. Archiwum
Samorządowcy z Jeleniej Góry i Cieplic spotkali się z przedstawicielami środowiska rowerzystów i deskorolkarzy oraz przedstawicielami firmy Bike Action z Pawłem Kibiniem i osobami animującym sprawy rowerowe w stolicy Karkonoszy oraz niektórych sąsiednich gminach. Padła propozycja, by teren dla miłośników ekstremalnych rozrywek urządzono na stadionie miejskim w Cieplicach.

W spotkaniu uczestniczył prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, jego zastępca Hubert Papaj oraz Robert Futerhendler, prezes zarządu dzielnicy Cieplice. – Chcieliśmy rozwiązać kilka problemów m.in. polegających na rozstrzygnięciu usytuowania skate parku z poszerzoną funkcją dla rowerzystów – powiedział H. Papaj.

Samorząd chce rozpocząć konsekwentne planowanie rozwoju sieci dróg rowerowych i rozmawiać o urządzeniach towarzyszących ścieżkom rowerowym. Jest już propozycja terenu pod „skate park w Cieplicach, przedstawiliśmy swoją koncepcję i młodzież ją przyjęła. - Jeszcze w tym tygodniu sprawdzimy, czy będzie możliwa pilna adaptacja do potrzeb rolkowców i rowerzystów fragmentu kompleksu sportowego przy ul. Lubańskiej – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

To niedaleko od centrum Cieplic, a jednocześnie jest to teren miejski, utrzymywany przez instytucje samorządowe, gdzie istnieje jeszcze niezbędna infrastruktura, łącznie z sanitariatami. Może się okazać, że jeszcze przed wakacjami utwardzimy teren i przygotujemy zestaw urządzeń – rozstrzygnięcie wątpliwości nastąpi w połowie tygodnia – dodał zastępca prezydenta.

- Mówiliśmy też o szerszych planach tego środowiska – powiedział Marcina Zawiła – ale to sprawa dalszej perspektywy. Plany dotyczą zadaszenia skate parku, adaptacji terenu dla treningów „down hill” na Górze Sołtysiej i in.

Złożoność tych kolejnych działań wynika m.in. z konieczności gruntownego zbadania spraw własności terenu, przepisów tyczących ochrony środowiska i zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży, która będzie ewentualnie uprawiała tam sport.

W dodatku samorządowcy muszą zadbać o to, by tereny dostępne dla rowerzystów latem mogły być wykorzystywane choćby przez amatorów saneczkarstwa zimą.

W trakcie spotkania omówiono niektóre problemy dotyczące ścieżek rowerowych i ustalono najpilniejsze zadania w sprawie szczegółowych rozstrzygnięć, w tym – oznaczeń, „otwarcia” centrum miasta dla rowerzystów, ewentualnych korekt w organizacji ruchu, i innych spraw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group