Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6693
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: W Jelfie rządy po nowemu

Wtorek, 15 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2007, 12:03
Autor: TEJO
Jelenia Góra: W Jelfie rządy po nowemu
Fot. Archiwum
Marek Wójcikowski nowym prezesem Przedsiębiorstwa Farmaceutycznego Jelfa S.A.

Dotychczasowy dyrektor generalny jeleniogórskiej wytwórni leków Marek Wójcikowski awansował na fotel prezesa firmy. Zastąpił na tym stanowisku Sauliusa Jurgelenasa, (Litwina, prezesa Sanitasu, nowego właściciela przedsiębiorstwa), który zarządzał spółką po zwolnieniu z pracy byłego prezesa Sławomira K.

Na stronie internetowej firmy przedstawiono skład nowego zarządu i rady nadzorczej. Poza wspomnianym już prezesem Wójcikowskim, w skład zarządu weszli Inga Urbonaviciute, Eladijus Kirijanovas oraz Hagen Dahms.
Radę nadzorczą stanowią Saulius Jurgelenas, Ireneusz Oracz oraz Ruta Milkuviene.

Wójcikowski pełnił strategiczną rolę w spółce podczas kryzysu związanego z wadliwymi partiami preparatu Corhydron, w którym stwierdzono zabójczą dla niektórych pacjentów zawartość leków zwiotczających mięśnie. Śledztwo w tej sprawie wciąż prowadzi prokuratura.

Marek Wójcikowski jest czwartym prezesem od 2000 roku. Jego poprzednikami byli Franciszek Przybylski, Słamomir K. (ostatni wojewoda jeleniogórski) oraz wspomniany już Saulius Jurgelenas.
W radzie nadzorczej PF Jelfa przewijały się różne osoby. Jej członkiem był, między innymi, Bartosz Lipiński, odwołany przez prezydenta Marka Obrębalskiego specjalista w Urzędzie Miejskim w Jeleniej Górze (niedawno wygrał z urzędem sprawę w sądzie pracy o zwrot należnych mu wynagrodzeń).

Kłopoty z prawem ma Sławomir K., przeciwko któremu prowadzone jest dochodzenie prokuratorskie. Sławomirowi K. zarzuca się działanie na szkodę spółki i czerpanie z tego tytułu korzyści majątkowych.
K., kiedy piastował funkcję prezesa, należał do najlepiej zarabiających jeleniogórzan. Jego pensja miała wynosić około 50 tysięcy złotych miesięcznie. Został w ubiegłym roku tymczasowo aresztowany na miesiąc, ale wyszedł na wolność po wpłaceniu 100 tysięcy złotych kaucji.
K. ma wyznaczony dozór policyjny. Musi regularnie stawiać się w komisariacie. Ma też zakaz opuszczania kraju.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group