Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: W cieplickich parkach będzie piękniej

Piątek, 19 marca 2010, 8:15
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: W cieplickich parkach będzie piękniej
Wciąż nie wiadomo, czy Park Zdrojowy będzie dostępny dla cyklistów choćby w ograniczonym zakresie.
Fot. TEJO
Nowe alejki spacerowe, ławeczki, trawniki, kanalizacja deszczowa i fontanny – to najważniejsze z zadań, jakie zostaną wykonane w ramach rewitalizacji Parku Zdrojowego, która rozpocznie się w z końcem kwietnia. Zaniedbany Park Norweski będzie musiał poczekać na „lifting” co najmniej do 2015 roku.

Wczoraj miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację Parku Zdrojowego Szacowany koszt inwestycji to około 15 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2011 roku. Projekt zakłada stworzenie dwudziestu pięciu tysięcy metrów kwadratowych alejek spacerowych, pięć hektarów trawników, trzech fontann, nowych lamp, ławeczek i stolików oraz nowej kanalizacji deszczowej. Wciąż nie wiadomo, jak zostanie potraktowana prośba jeleniogórskich cyklistów, którzy zaprotestowali przeciwko zakazowi poruszania się rowerem po parkowych alejkach i postulują wytyczenie tam ścieżek dla jednośladów.

– W ramach rewitalizacji Parku Zdrojowego zostanie wymienione niemal wszystko poza częścią starodrzewu. W stosunku do tego co jest dzisiaj, będzie więcej miejsc do odpoczynku. Chcemy, by ten park służył mieszkańcom, turystom i kuracjuszom przez cały rok – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Trawniki w parku będą okresie suchych dni nawadniane, będą ułożone przewody, którymi w razie potrzeby popłynie woda. Jelenia Góra jest miastem uzdrowiskowym i ma ambicję bycia w czołówce tych miast, musi więc mieć tego typu perełki. Jedną z nich musi być Park Zdrojowy, uzdrowisko czy elementy towarzyszące.

Stąd rewitalizacja budynku pocysterskiego i przeniesienie tam ośrodków kultury i muzeum Przetarg na wykonanie tego I etapu zadania ma zostać rozstrzygnięty w kwietniu br. Cały projekt rewitalizacji parków zakłada ożywienie również Parku Norweskiego.

– Najpierw złożyliśmy wnioski o dofinansowanie Parku Zdrojowego, ale docelowo czeka nas rewitalizacja Parku Norweskiego, którego akweny dzisiaj nie wyglądają zbyt dobrze, są zamulone, przepływ wody jest bardzo ograniczony , dlatego wymagają one o wiele większych wydatków, od tych, jakie chcemy ponieść na Park Zdrojowy – mówi wiceszef miasta.

Rewitalizacja Parku Norweskiego ze względu na ograniczony dostęp do środków unijnych oraz ograniczony budżet miasta, miałaby być realizowana w latach 2015 – 2020.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
221
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group