Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 11336
Zalogowanych: 94
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wyjątkowa operacja w jeleniogórskim szpitalu

Środa, 17 września 2025, 17:19
Aktualizacja: 17:20
Autor: WAC
Jelenia Góra: Wyjątkowa operacja w jeleniogórskim szpitalu
Fot. WCSKJ
Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej może pochwalić się niezwykłym sukcesem zespołu Chirurgii Naczyniowej. W ostatnim miesiącu lekarze po raz pierwszy w historii placówki przeprowadzili zaawansowany zabieg leczenia tętniaka piersiowo-brzusznego w trybie przyspieszonym.

To skomplikowane schorzenie wymagało najwyższej precyzji oraz użycia indywidualnie zaprojektowanego stentgraftu – specjalnego „rusztowania” dla aorty, przygotowanego przez jedną z amerykańskich firm. Szczególnym wyzwaniem był fakt, że pacjent miał już wcześniej operowany tętniak brzuszny w innym ośrodku. Mimo tego, doświadczony zespół chirurgów, szkolony zarówno w Polsce, jak i za granicą, poradził sobie znakomicie.

Szpital podkreśla, że możliwość wykonywania takich procedur w Jeleniej Górze to ogromny krok naprzód dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów regionu. Od ponad pięciu lat w placówce z powodzeniem stosowane są mało inwazyjne metody leczenia tętniaków aorty brzusznej – groźnych poszerzeń głównej tętnicy w ciele człowieka. Zabiegi wewnątrznaczyniowe, wykonywane w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej, pozwalają pacjentom: szybciej wracać do zdrowia, uniknąć obciążających, klasycznych operacji.

Twoja reakcja na artykuł?

71
91%
Cieszy
1
1%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
596
Nie, to tylko 300 metrów
8%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
24%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Inne wydarzenia
Moc emocji i atrakcji, na liście startowej jest już blisko 50 uczestników
 
Aktualności
Zaproszenie na Festiwal Światła w Cieplicach
 
Aktualności
W sobotę otwarcie kawiarni na Zabobrzu
 
Aktualności
Żeby zebrać kilo miodu pszczoła musi odwiedzić 5 milionów kwiatów!
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group