Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6137
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Używany autobus przez ulice mknie

Sobota, 3 października 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Używany autobus przez ulice mknie
Fot. TEJO
W tym roku Miejski Zakład Komunikacji w Jeleniej Górze zakupił 16 pojazdów z kilkuletnią metryką za cztery miliony złotych. Zajęły one miejsce ponad dwudziestoletnich pojazdów. Część „zabytków” sprzedano.

Miejski Zakład Komunikacji w Jeleniej Górze zakupił cztery mercedesy: dwa siedmioletnie mercedesy vario oraz dwa mercedesy benz stario o roku produkcji 2002 i 2003. Pozostałe pojazdy to MAN – y, jeden z roku 1996, trzy z 1997, jeden z 1998, trzy z 1999, jeden z 2000, jeden z 2001, i jeden z 2005 roku.

Dwa z nich są w klasie maxi, trzy w klasie mega, a pozostałe midi i mini. Nowe pojazdy kupowano od marca (cztery), w kwietniu przywieziono kolejny, a w czerwcu trzy. Osiem ostatnich autokarów zakupiono w sierpniu br., jednak część z nich dojechała w minionym miesiącu. Obecnie jeleniogórzanom służy 15 z nich, szesnasty jest przygotowywany do wyjazdu w trasę.

Autobusy są naprawdę wysokiej klasy: niskopodłogowe i przystosowane do osób niepełnosprawnych. MAN-y A11 mają też przyciski dla wsiadających i wysiadających, dzięki którym pasażerowie będą sobie sami otwierać drzwi pojazdu, a kiedy nie będzie chętnych do wsiadania i wysiadania kierowca nie będzie musiał wietrzyć autobusu – mówi Wojciech Mierzwiński, kierownik zajezdni MZK w Jeleniej Górze.

– Nowo zakupione autokary obniżyły nam też średnią wieku pojazdów i zastąpiły 20 i 21- letnie autobusy, które miały przejechane powyżej miliona kilometrów i nie przystawały do wymogów – dodaje W. Mierzwiński.
Stare pojazdy przeznaczone do likwidacji zostały sprzedane za symboliczne kwoty. Kilka dni temu sześć z nich wyjechało z Jeleniej Góry w stronę Wrocławia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group