Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 7610
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Uzdrowiskowe SPA w Cieplicach na finiszu

Wtorek, 5 kwietnia 2011, 9:28
Aktualizacja: 9:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Uzdrowiskowe SPA w Cieplicach na finiszu
Fot. Materiały Uzdrowiska Cieplice
W czerwcu pierwsi kuracjusze będą mogli skorzystać z nowo budowanego SPA w Uzdrowisku Cieplice. W ramach prac z trzech mniejszych niecek powstanie basen, który pomieści jednocześnie 40 osób. To jednak nie jedyna atrakcja. Zakupiono już kanadyjską kapsułę kosmetyczną SPA, solarium stojące, katedrę natryskową do biczy szkockich oraz piec do sauny fińskiej.

Robert Moskwa, członek zarządu Uzdrowiska Cieplice zapewnia, że budowa nowego salonu SPA idzie pełną para i zgodnie z harmonogramem. Przebudowywane są trzy niecki basenowe na jedną większą o średnicy 9 m, o powierzchni lustra wody 60 m kw. Basen zostanie wyposażony też w urządzenia do hydromasażu i odnowy biologicznej, w tym saunę, solarium czy kapsułę młodości. Wartość całego zadania wraz z wyposażeniem to około 3,5 mln zł.

– Otwarcie nowego SPA nastąpi zgodnie z planem, w czerwcu. W marcu rozstrzygnęliśmy postępowanie przetargowe na urządzenia do nowego kompleksu. M.in. zakupiliśmy kanadyjską kapsułę kosmetyczną SPA, solarium stojące, katedrę natryskową do biczy szkockich, piec do sauny fińskiej. Uzdrowisko Cieplice już wkrótce będzie więc ośrodkiem łączącym leczenie uzdrowiskowe i rehabilitacyjne z nowoczesną rekreacją, tym samym kuracjusze będą mogli w szerszym zakresie korzystać z walorów leczniczych unikatowej w skali kraju i Europy leczniczej wody termalnej – mówi Robert Moskwa.

Inwestycja jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. Wysokość przyznanej dotacji to 40 procent kosztów kwalifikowanych. Pozostała cześć kwoty to środki własne spółki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group