Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4996
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Urzędnicy i radni czytają przedszkolakom

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 marca 2018, 9:19
Aktualizacja: 16:34
Autor: Paweł Guszała
Fot. Paweł Guszała
W marcu Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze włączyło się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Za sprawą tej akcji placówkę oświatową regularnie odwiedzają osoby, które na co dzień sprawują ważne funkcje w mieście.

W ten sposób dyrekcja przedszkola i wychowawcy chcą zaszczepić młodemu pokoleniu miłość do książek. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie rozwija, pobudza wyobraźnie i poszerza horyzonty, a w dzisiejszym świecie stanowi doskonałą przeciwwagę dla tego, co można zobaczyć w telewizji czy w grach komputowych.

- Poroznosiliśmy zaproszenia po różnych urzędach. Nasza akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Przychodzą do nas osoby publiczne i czytają wybrane przez siebie lub przez przedszkolaków bajki. Dzisiaj gościmy naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Pawła Domagałę. Nasz dzisiejszy gość będzie czytał między innymi „Lokomotywę” Juliana Tuwima dla naszej najmłodszej grupy 3 latków oraz inny tytuł dla 5 latków – mówi Danuta Łosińska z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze.

Codziennie przedszkolakom czytają wychowawczynie, ale dzięki akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w ostatnim czasie wyręczają je w tym inne osoby. Oprócz naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pawła Domagały Miejskie Przedszkole nr 27 odwiedzili już zastępca prezydenta Jeleniej Góry Piotr Paczóski oraz radny Rady Miejskiej Stanisław Dziedzic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

Marcin Kaflik 20-03-2018 16:16
nam bajki opowiadają codziennie .... p.s. ładny garnitur - w sam raz do przedszkola!
Krzysztof Kostrzewski 20-03-2018 17:09
Wybory czynią cuda. Za moment pod publikę będą ulice zamiatać w czynie społecznym.
Sławek Nicpoń 20-03-2018 18:34
Ale szopka przed wyborami :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group