Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9485
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Urzędnicy i radni czytają przedszkolakom

Wtorek, 20 marca 2018, 9:19
Aktualizacja: 16:34
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Urzędnicy i radni czytają przedszkolakom
Fot. Paweł Guszała
W marcu Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze włączyło się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Za sprawą tej akcji placówkę oświatową regularnie odwiedzają osoby, które na co dzień sprawują ważne funkcje w mieście.

W ten sposób dyrekcja przedszkola i wychowawcy chcą zaszczepić młodemu pokoleniu miłość do książek. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że czytanie rozwija, pobudza wyobraźnie i poszerza horyzonty, a w dzisiejszym świecie stanowi doskonałą przeciwwagę dla tego, co można zobaczyć w telewizji czy w grach komputowych.

- Poroznosiliśmy zaproszenia po różnych urzędach. Nasza akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. Przychodzą do nas osoby publiczne i czytają wybrane przez siebie lub przez przedszkolaków bajki. Dzisiaj gościmy naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu UM Pawła Domagałę. Nasz dzisiejszy gość będzie czytał między innymi „Lokomotywę” Juliana Tuwima dla naszej najmłodszej grupy 3 latków oraz inny tytuł dla 5 latków – mówi Danuta Łosińska z Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze.

Codziennie przedszkolakom czytają wychowawczynie, ale dzięki akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w ostatnim czasie wyręczają je w tym inne osoby. Oprócz naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu Pawła Domagały Miejskie Przedszkole nr 27 odwiedzili już zastępca prezydenta Jeleniej Góry Piotr Paczóski oraz radny Rady Miejskiej Stanisław Dziedzic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group