Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6898
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ulica Łomnicka doczeka się drugiego etapu

Czwartek, 26 października 2017, 6:32
Aktualizacja: Piątek, 27 października 2017, 15:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ulica Łomnicka doczeka się drugiego etapu
Fot. Przemek Kaczałko
W 2015 roku wykonano pierwszy etap remontu ulicy Łomnickiej, który obejmował odcinek od skrzyżowania z Wincentego Pola do przejazdu kolejowego koło lotniska. Od tamtej pory mieszkańcy czekali (i czekają) na drugi etap i w końcu na horyzoncie pojawiły się pieniądze na ten cel.

Jak poinformowały wczoraj (25.10) władze Jeleniej Góry, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Jeleniogórskiej udało się pozyskać środki na budowę ciągu pieszo-rowerowego, co z pewnością zadowoli mieszkańców Osiedla Łomnickiego. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapewnia, że decyzja o dofinansowaniu wiąże się z tym, że jezdnia również zostanie wykonana, bowiem na tę część Miasto również stara się o dofinansowanie i nawet jeśli nie uda się pozyskać tych środków, droga zostanie wykonana z pieniędzy budżetu miasta.

Całkowita wartość projektu „Bliżej przyrody, chroniąc przyrodę – budowa ciągu pieszo-rowerowego w ciągu ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze” to 1 046 417 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych w ramach ZIT AJ wynosi 888 827,14 zł.

- To jest ścieżka rowerowa połączona z chodnikiem i oświetleniem, która rozwiązuje problemy rowerzystów i mieszkańców Osiedla Łomnickiego - powiedział Jerzy Łużniak, który liczy, że całe zadanie zostanie zakończone w 2018 roku.

Pierwszy etap kosztował 6,8 mln zł, z czego niemal 6,1 miliona to dofinansowanie z Unii Europejskiej (RPO).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group