Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4737
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany turnus rehabilitacyjny, będą kolejne

Wiadomości: Kraj/Jelenia Góra
Czwartek, 6 czerwca 2013, 9:57
Aktualizacja: 9:59
Autor: KSON
Fot. KSON
Ponad dwudziestoosobowa grupa niepełnosprawnych z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych otworzyła sezon turystyczno–rehabilitacyjny w Ośrodku Profilaktyki Zdrowotnej „Górnik” w Łebie. W planie są specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne dla laryngektomowanych, diabetyków i osób z otyłością.

Położony 170 m od morza ośrodek zlokalizowany pośród wydm i sosnowego lasu dysponuje 230-stoma miejscami w nowocześnie wyposażonych dwu i trzyosobowych domkach letniskowych, w których część posiada podjazdy dla wózkowiczów – napisali do nas uczestnicy. - Bezpłatnie można korzystać z internetu, sali terapii zajęciowej. Rehabilitację zabezpiecza wykwalifikowany personel terapeutyczny. W ramach turnusu 14-dniowego ośrodek oferuje dwa zabiegi dziennie przez 10 dni zabiegowych. Proponowane są następujące formy terapii: inhalacje, laseroterapia, magnetoterapia, elektroterapia, światłolecznictwo, krioterapia miejscowa oraz masaże – opowiadali.

Dzięki oferowanym przez ośrodek imprezom i wycieczkom po bogatej w różnorodne atrakcje okolicy – nie ma czasu na nudę. - W czasie dwutygodniowego pobytu poznaliśmy historię i zabytki Łeby, a także Lęborka. Poznaliśmy Słowiński Park Narodowy z odtworzonymi fragmentami wyrzutni V-1 i zbiorem ciekawych militariów z II Wojny Światowej. Podziwialiśmy nadmorski krajobraz wędrując po wydmach i płynąc statkiem po jeziorze łebskim. Zwiedziliśmy latarnię morską w Stilo, See Park w Sarbsku, odbyliśmy rejs po Bałtyku. Bohaterem tych wędrówek był Mariusz Zawadzki, który choć o balkoniku był z nami wszędzie, a nawet wszedł na szczyt najwyższej wydmy.
Z Jeleniej Góry do Słupska kursuje autobus. Ze Słupska do pobliskiego Lęborka można dojechać również koleją, a dalej autobusem lub busem - pisali.

- Koszt naszego dwutygodniowego pobytu w drugiej połowie maja wyniósł 1.092,00 zł. Po osobistych doświadczeniach możemy spokojnie polecić pobyt w tym ośrodku, wszystkim chcącym wypocząć i poprawić stan zdrowia w nadchodzącym sezonie – dodali.

KSON zamierza podobny turnus zorganizować na początku września. W planie są także specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne dla laryngektomowanych, diabetyków i osób z otyłością. W tych należy kontaktować się z Biurem KSON (Jelenia Góra, Osiedle Robotnicze 47A), telefon 800 700 025.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 6-06-2013 11:06
DOLNOŚLĄZAK. Inicjatywa KSON bardzo cenna. Przewiduję, że następną publikację prasową, zamieści pełnomocnik prezydenta d/s niepełnosprawnych o działaniach podejmowanych w imieniu grupy niepełnosprawnych przy Ratuszu.
~ksawercia 6-06-2013 18:39
No i proszę! Jak się chce, to można coś fajnego zorganizować! Szkoda ,że u nas w Kotlinie pogoda była "pod psem", a tam jak widać dopisała .Gratulacje dla KSON za operatywność na rzecz ludzi potrzebujących rehabilitacji i regeneracji sił.
~redakcjo 7-06-2013 18:08
czy to już nie jest autoreklama agencji turystycznej otwartej przez KSON, inni za taką reklamę u was muszą płacić

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group