Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6590
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczniowie pomagają ludziom z Afryki. Przyłącz się!

Piątek, 2 grudnia 2016, 7:55
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Uczniowie pomagają ludziom z Afryki. Przyłącz się!
Fot. Organizatorzy
Wolontariusze Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze już po raz drugi pomagają ludziom z Afryki. Poprzednio zbierali okulary, a teraz gromadzą opatrunki i zachęcają mieszkańców Jeleniej Góry i regionu do włączenia się do akcji. Pomysł zrodził się w głowie uczennicy Marysi Krajewskiej, która podczas pobytu papieża w Polsce poznała wolontariusza z Ugandy.

Jeleniogórska młodzież wraz ze swoją opiekunką dołączyła się do akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. - Podczas wakacyjnej wizyty papieża w Polsce, nasza uczennica Marysia Krajewska jako wolontariuszka spotkała wolontariusza z Ugandy, który opowiedział jej o biedzie jaka tam panuje – relacjonuje koordynatorka akcji. – Wówczas zobowiązała się, że jakoś tym ludziom będzie starała się pomóc. Po wakacjach przyszła do mnie i poprosiła o ogłoszenie zbiórki. Znalazłyśmy więc fundację, która zgodził się przetransportować zebrane przez nas opatrunki. Po nowym roku natomiast planujemy zbiórkę odzieży dla ludzi z Ugandy – dodaje pedagog szkolny.

Jednak tylko z pomocą mieszkańców ta akcja ma szansę na pełny sukces. - Dlatego prosimy mieszkańców Jeleniej Góry o zbiórkę opatrunków w postaci bandaży, gazy, plastrów i rękawiczek jednorazowych – apelują uczniowie ZSOiT. - Wymienione materiały można dostarczać do połowy grudnia (15.12) do gabinetu pedagoga lub na portiernię szkoły (Al. Jana Pawła II 25). Poprzednia akcja ( w kwietniu br.) dotycząca zbiórki okularów była bardzo udana dzięki przyłączeniu się do niej mieszkańców naszego miasta, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem wspólnie damy radę pomóc ludziom z Afryki – dodają uczniowie.

Telefon kontaktowy do koordynatora akcji: 757522881.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group