Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 9604
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Uczestnicy półkolonii na sportowo zawitali do muzeum

Niedziela, 2 sierpnia 2015, 8:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 7:50
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Uczestnicy półkolonii na sportowo zawitali do muzeum
Fot. Katarzyna Pruś
Dzień poświęcony na zwiedzanie wystawy i warsztaty malowania na szkle to tylko niektóre z emocjonujących atrakcji półkolonii. Uczestnicy piątego już turnusu "Półkolonii na sportowo" wybrali się do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Podczas wycieczki nie było czasu na nudę. -Tematem przewodnim jest szkło. Dzieci najpierw poznają historię związaną z jego historią, mogą przyjrzeć się najpiękniejszym eksponatom. Chcemy pokazać im jak trudną, ale i piękną sztuką jest tworzenie szkła. Takie zajęcia edukacyjne mają być dla nich także inspiracją, którą wykorzystają w czekających na nich warsztatach malowania na szkle – mówi przewodnik Muzeum Olga Orlińska-Szczyżowska.

Dzieci nawet nie zauważyły jak dużą ilość wiedzy im przekazano. Pewnie dlatego, że mogły tej wiedzy „dotknąć” . Nie brakowało chętnych do układania puzzli przedstawiających eksponaty, a do multimedialnej gry tematycznej ustawiła się długa kolejka. Z ciekawością i zapałem dzieci podążały za panią Olgą, która w ciekawej formie opowiadała im o eksponatach.

Potem przyszedł czas na wykorzystanie zdobytej wiedzy. Dzieci przeszły do sali warsztatowej, gdzie mogły stworzyć swoje małe eksponaty. Wraz z animatorem kultury Małgorzatą Amarowicz malowały na szkle swoje zwierzaki. - Dzieci dostają wycięte ze szkła formy, które wykorzystają według własnego pomysłu. Powstają więc kotki, pieski, konie a nawet kameleony – mówi animatorka.

„Uzbrojeni” w pędzle mali artyści tworzyli realistyczne, ale też i fantastyczne zwierzęta. Szaro-czarnym koniom towarzyszyły koty o tęczowych kolorach sierści. Także przy ozdabianiu malunków nie zabrakło pomysłów. Brokat, pomponki czy kolorowe piórka wzbogaciły dziecięce dzieła.

- To jest koń Liter i wygląda jak koń, który kiedyś miała moja siostra – z dumą opisuje swoje dzieło mała Julia. - Mój kotek jest cały kolorowy, bo chciałam żeby był bardziej wesoły. Może kiedyś takiego spotkam – mówi Anastazja.

Organizatorem półkolonii jest Międzyszkolny Ośrodek Sportu, a dofinansowuje je Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group