• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 8:48
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 4096
  • Zalogowanych: 9
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Ubezpieczenie szyb samochodowych – czy warto je kupić?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 5 czerwca 2019, 11:24
Aktualizacja: Czwartek, 6 czerwca 2019, 14:46
Autor: TS
Fot. TS
Chcąc zapewnić własnemu pojazdowi ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych, nie warto ograniczać się wyłącznie do OC. Ubezpieczyciele wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, proponując dodatkowe polisy, takie jak ubezpieczenie szyb samochodowych. Sprawdź, czy to korzystne rozwiązanie.

Większość Polaków ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego. Trzeba jednak pamiętać, że taka polisa tak naprawdę w żadne sposób nich chroni ubezpieczonego pojazdu. Dopiero AC oraz inne dodatkowe rozszerzenia obejmują samochód ochroną. Ciekawą opcją jest ubezpieczenie szyb samochodowych – niestety nie tak często wybierane przez właścicieli pojazdów.

Co daje ubezpieczenie szyb samochodowych?
Ubezpieczenie szyb pozwala uzyskać odszkodowanie w razie, gdy dojdzie do uszkodzenia mechanicznego okien w samochodzie. Nie ma przy tym znaczenia, czy dojdzie do tego na skutek:
• zderzenia,
• umyślnego wybicia przez osoby trzecie,
• działania sił przyrody.

Ubezpieczyciel deklaruje zwrot kosztów naprawy albo zaproponuje rozliczenie bezgotówkowe (wymiana szyb nastąpi przez towarzystwo ubezpieczeniowe). Przeczytaj więcej o ubezpieczeniu szyb samochodowych na rankomat.pl i dowiedz się dlaczego warto je kupić.

Ubezpieczenie szyb w samochodzie – to się opłaca
Ubezpieczenie szyb samochodowych będzie wiązało się z dodatkowym kosztem. Nie jest to duży wydatek – w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego waha się w granicach od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto ponieść taki wydatek, ponieważ polisa:
• pozwala uniknąć dużych kosztów związanych z wymianą uszkodzonych szyb we własnym zakresie,
• daje dostęp do dodatkowej zniżki – wielu ubezpieczycieli ma taką politykę, by zachęcić do wykupienia OC lub OC/AC w pakiecie.

Zanim jednak zdecydujesz się na najtańszą ofertę, weź pod uwagę zakres. Niektórzy ubezpieczyciele proponują wyłącznie wymianę, zaś inni mogą zapewnić także pokrycie kosztów parkingu (w przypadku, gdy natychmiastowa naprawa nie może się odbyć).

Warto również mieć na uwadze gwarantowaną sumę ubezpieczenia oraz konieczność wniesienia tzw. udziału własnego w szkodzie (dotyczy to głównie szyb czołowych). Znaczenie mogą mieć także obowiązujące wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.
Jeżeli obawiasz się kosztownej wymiany szyb w samochodzie, a nie chcesz wykupywać polisy AC w pełnym zakresie, ubezpieczenie to dobre rozwiązanie dla Ciebie. Porównaj dostępne oferty i wybierz najbardziej zbliżoną do potrzeb i oczekiwań.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ciepliczanin5 6-06-2019 7:30
Napiszcie jeszcze, że ubezpieczenie szyby gwarantuje tylko wymianę zamiennika a nie szyby oryginalnej. Doświadczyłem tego na własnej skórze, niestety oryginalną szybę (za 3190 zł) wymieniłem z własnego AC.
~Boss 6-06-2019 8:41
Wsadźcie Sobie gdzieś to ubezpieczenie, wskazują warsztat gdzie masz to zrobić z reguły najtańszy i najgorszy ,zafajdali mi cały dach klejem do tego szyba zamiennik źle zamontowana przecieka w czasie deszczu i zamarza zimą od środka ,wszystko tak w Polsce działa ładnie na papierze podczas pobierania składki ,sama idea ubezpieczenia jak najbardziej OK ale nie w Polskim wykonaniu gdzie firmy ubezpieczeniowe są ponad prawem i robią co chcą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group