• Czwartek, 17 października 2019
  • Godz. 7:51
  • Imieniny: Małgorzaty, Ignacego, Wiktora, Marity
  • Czytających: 3093
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Tygodnik Jelonka od poniedziałku w kioskach

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 18 listopada 2007, 15:42
Aktualizacja: 15:43
Autor: RED
Fot. red
W najnowszym, 58. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

Jacka zabił pech
Gdyby nie pojechał na klubową imprezę, dziś pewnie uśmiechałby się, realizował plany i cieszył z życia. Dramatyczne odejście piłkarza wstrząsnęło Jelenią Górą i Mysłakowicami.

Dyktatura pana Wojtka
Źle się dzieje w teatrze jeleniogórskim: spada liczba widzów, odchodzą pracownicy. Kto jest temu winny?

Szczęście bez nagrody
Radni odrzucili kandydaturę dr. Andrzeja Błachny do tytułu zasłużonego dla Jeleniej Góry, ale zainteresowany nie przejmuje się tym. Działalność jeleniogórzanina i jego życiorys bronią się same.

Migawką i piórem Jelonki.com
Straż miejska otrzyma pieska... od prezydenta!

Tu diabeł mówi: dobranoc
Ulica Nadbrzeżna jest gehenną mieszańców. Żyją tam jak w XIX wieku.

Skazany za strzały
Pół roku więzienia w zawieszaniu na dwa lata: to wyrok dla Krzysztofa W., byłego strażnika, który zabarykadował się w wieży aresztu. Zainteresowany w wywiadzie dla Jelonki odkrywa nieznane dotąd kulisy tego wydarzenia.

Porcja rozmaitości
O półpolicji pisze Wojciech Jankowski, a oko naczelnego w krzywym zwierciadle widzi nowo otwarte lodowisko w Parku Zdrojowym.

Nieletni studenci
Nie trzeba mieć matury, aby stać się prawie pełnoprawnym żakiem.

Szansa w jazzie
Czy Jelenia Góra w końcu dorobiła się sztandarowej imprezy, wizytówki miasta?

Z lotu ptaka
Zobacz miasto z pokładu samolotu. Może rozpoznasz Twój dom?

Ceny idą w górę
Drożej zapłacimy za gaz, wodę, za mieszkanie. – Żyć się nie da – mówią ludzie. Jakie podwyżki czekają jeleniogórzan po Nowym Roku?

Tropią chuliganów
Pseudokibicom, którzy w przerwie meczu Karkonoszy z Górnikiem Wałbrzych wybiegli na boisko, grożą surowe kary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~my 19-11-2007 13:28
gdzie jest obiektywizm jelonki w sprawie teatru!? dlaczego nie chciał pan rozmawiać z aktorami? ten tekst to stek kłamstw, proszę państwa, za liczbę spektakli odpowiada BIURO ORGANIZACJI WIDOWNI a za wynagrodzenia- bo dlatego ludzie odchodzą- DYREKTOR NACZELNY <br><br> <i> Zapewniam, że Autor chciał rozmawiać z Panią ze związków zawodowych, która reprezentuje załogę, ale ona nie wyraziła zgody na rozmowę, tekst przed publikacją był autoryzowany u pana Wojtka Klemma i ten nie określił go "stekiem kłamst", a zdanie Pana Dyrektora jest dla nas w tym momencie wiążące, a nie kogoś, kto nie ma odwagi przedstawić się na forum :-) - z szacunkiem - TEJO </i>
~MY 19-11-2007 17:48
Panią ze związków autor cytuje, ale w teatrze mamy też związki inne, nie tylko te sklecone miesiąc temu,te reprezentują załogę Sceny Dramatycznej z tymi nikt nie chciał rozmawiać,przewodnicząca "Solidarności"bardzo chciała z panem rozmawiać. czy wychodząc autor zauważył pracowników(w tym aktorów Norwida ) MY widzieliśmy autora, chcieliśmy się przedstawić, to autor nie chciał z nami rozmawiać nasze nazwiska,nasze zdanie na temat sytuacji w teatrze autor przeczyta w "Nowinach Jeleniogórskich"
~anka 19-11-2007 18:00
Przeczytałam Państwa tekst w nowym numerze Jelonki o teatrze i jestem w szoku, że mozna tak pisać. Do rzeczy: Nie rozumiem dlaczego Pani Podhorecka pisząca dla Naszego Dziennika, sympatyzującego z Radiem Maryja może byc autorytetem w dziedzinie teatru. Napisaliście, że "jedynie" Wyborcza pisała pozytywnie o Karierze Ui. Chyba zapomnieliście Państwo, że na łamach Polityki i także waszej gazetki ten spektakl został pozytywnie opisany. Kolejna gafa to fakt, że Cesarzową Pani Obidniak jest ale Teatrów Ulicznych a nie Teatru Jeleniogórskiego. Nie rozumiem również co ma Hanuszkiewicz do całości- że tu młody Pan Klemm a obok dojrzały "artysta" Hanuszkiewicz? I tak na marginesie to Pan Mrówczyński reżyserował Balladyne a nie Hanuszkiewicz - taki błąd wynika z Państwa tekstu. Nie rozumiem także dlaczego dyrektor ma nie zatrudniać młodych ludzi, a jesli juz są to dlaczego mają nie grać.. paranoja. Może komuś zalezy na pozbyciu sie niewygodnego młodego i twórczego dyrektora a Państwa gazeta w tą paranoję nieświadomie weszła. Szkoda.
~lidka schneider aktorka 19-11-2007 18:53
Dziękuję za niezamierzoną a jednak reklamę Teatru na łamach naszego poczytnego tygodnika Jelonka.com. Podpisuję się pod każdą decyzją Dyrektora Artystycznego Wojtka Klemma. Zapraszam do Teatru.
~obserwator 20-11-2007 14:29
Lidio schneider vel Filipek, cóż ty możesz wiedzieć o dobrych lub złych decyzjach pana Wojtka Klemma skoro ani przez moment nie współpracowałaś z nim . Pochwal się glośno, że między innymi twoje wypowiedzi- jako zwiazkowca, były przyczyną zwolnień kolegow, od których ty i nieopierzeni zatrudnieni na ich miejsce adepci, powinniście się wiele jeszcze nauczyć. Jeśli pan Klemm kierowalby się dobrem teatru to najpierw obejrzalby, spektakle, w ktorych zwalniani grali. NIE ZROBIŁ TEGO!!! Na jakiej więc podstawie oceniał ich umiejętności? Zwolniono aktorów o najwyższych kwalifikacjach zawodowych, grających duże role, pod skrzydlami tuzów teatralnej reżyserii. Młodzi, jak ostatnie lata ich bycia w tatrze jeleniogorskim pokazują- uczą się tu praktycznie zawodu i ... odfruwają . Historia pokaże czy Teatr Jeleniogorski jest miłościa czy tylko bazą wypadową pana Klemma . Zapominacie tarzając sie w zakulisowym błotku i, że los zwolnonych może być za chwilę waszym losem. A wtedy zmienia się radykalnie pogląd na sprawiedliwość..
~przyjaciółka 20-11-2007 20:34
<i> regulamin złamany, post skasowany </i>
~what? 21-11-2007 11:12
ale o jakich tuzów reżyserii chodzi? i co dla ciebie oznaczają najwyższe kwalifikacje? poczekam na odpowiedź turlając się ze śmiechu... chodzę do tego teatru już dobrych ...naście lat a do innych już ...dziesiąt i dla mnie to Lidia Filipek jest wiarygodna a nie anonimowy "obserwator" a od pań Hamerskiej i Łąckiej niech się lepiej Pani Filipek niczego nie uczy- jest znakomita aktorką (w przeciwieństwie!!)
~ 22-11-2007 13:27
Hucpa / jeśli wiesz co to znacza/ powyższej wypowiedzi daje rozmowcy jak najgorsze kwalifikacje, a zadufanie co do swojej wiedzy teatralnej i pogardliwy ton wyklucza z jakiejkolwiek dyskusji. UWAGA! TURLANIE ZE ŚMIECHU GROZI PĘKNIĘCIEM Z PRÓŻNOŚCI
~ 22-11-2007 17:22
" Dworze teatralny" Pana Klemma- źle się dzieje w waszym państewku, bo nie takimi metodami bronicie dobrego imienia guru. Gdaczecie histerycznie, potępiając redaktora artykułu, wypowiadających się, a nie widzicie, że na oficjalnej stronie Teatru pan Klemm oficjalnie jako dyrektor artystyczny nie funkcjonuje - NOMEN OMEN! Natomiast nadal tkwi tam nazwisko Bogajewska. Nie ma też recenzji dotyczących produkcji scenicznych pana Klemma, zatrudnianych przez niego reżyserow i młodych-lepszych aktorów. Pyskówkami się nie obronicie, bo one tak jak strona internetowa są niewiarygodne! A artykuł, który ukazał się w "Jelonce" jest obiektywny, nie ocenia, sucho podaje fakty dobre i złe. W przeciwieństwie do miałkiego, moim zdaniem, tekstu o tatrze w "Nowinach"
~ 22-11-2007 17:33
wpisałem niezbyt dokladnie to co chcialem przekazać. Proszę o niezamieszczanie mojej wypowiedzi na łamach Waszej dyskusji. <br><br> <i> proszę wskazać post do usunięcia - TEJO </i>
~odsyłam 23-11-2007 10:44
www.e-teatr.pl wszystkie recenzje tam znajdziesz(~) autor sam chyba rozumie,że jest nieobiektywny w tym artykule prawda Panie Redaktorze?
~obserwator 23-11-2007 18:46
Jeszcze niedawno, w miejscowych mediach protestowaliście pod hasłem " NIE CHCEMY PRACOWAĆ W NAJGORSZYM TEATRZE W POLSCE". Nie pytaliście pozostalych aktorów o zgodę na /w prywatnej sprawie/ podjęte manifesty a o spokojnej pracy reszty nie było mowy- prawda Pani Filipek, państwo Kępińscy, pani Osiej-Gadzino, pani Iwono Lach? A dziś ze świętoszkowatymi minami oburzacie się na protesty innych. Poza tym wasze deklaracje lojalności brzmią jak tekst z polskiej komedii " ... to mówiłem ja, Jarząbek". Jak życie pokazuje spotka was za to pewnie dyrektorska nagroda, a w zamian rosnąca po cichu niechęć nienagrodzonych kolegów :)
~nexto24.pl 23-11-2007 20:17
ech... kiedy beda te piekne czasy, zeby moja ulubiona Jelonka.com byla w formacie Zinio i wygladala jak normalna gazeta?
~ 24-11-2007 10:47
co się stało,że nerwy cię ponoszą? ''obserwatorze" czujemy twoją niechęć od dawna i nie rośnie ona po cichu...:) TEATR NIE JEST sprawą prywatną. prawda jak oliwa- wypłynie,zawsze.:)))))
~ 26-11-2007 9:39
Niechęć do tych, którzy uprawiają prywatę, kolacyjkami i pochlebstwami zjednując sobie nowych dyrektorów / prawda pani Osiej-Gadzino?/, a podszeptami zakulisowymi jątrza atmosferę teatralną, nigdy nie będzie mi obca. Poczekam cierpliwie na moment, w ktorym odchodził będzie z teatru pan Klemm. Daję sobie uciąć rękę, że tymi, którzy będą najbardziej niezadowoleni z jego pracy będą ci, którzy dziś deklarują głębokie oddanie. Taki schemat działania aktorskiego utrzymuje się w naszym teatrze od wielu lat. W ataku i w obronie ciągle te same nazwiska- nie wstyd wam? Teatrowi jako instytucji życzę jak najlepiej. Ciche, podgryzające jego posady korniki, tak jak wszelkie robactwo warto wyplenić. I TO BY BYŁO NA TYLE
~my 26-11-2007 18:13
:))))))))))))
~Redakcja czasopisma popularnonaukowego "Z otchłani wieków" 12-03-2010 20:08
Informujemy, że w czwartek, 11 marca 2010 r. odbyło się zapowiadane w "Jelonce" w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie spotkanie promocyjne rocznika najstarszego polskiego popularnonaukowego czasopisma "Z otchłani wieków" p.t. "Archeologia Ziemi Jeleniogórskiej". Wzięli w nim udział wybitni naukowcy ze środowisk naukowych (PAN, Stowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich), uczelnianych (gł. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego), muzealnych (Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Obrony Narodowej i wielu archeologów i miłośników prehistorii, historii i regionu jeleniogórskiego przede wszystkim. Odczytano wiele listów gratulacyjnych, w tym - od Prezydenta miasta Jelenia Góra - dr Marka Obrębalskiego. Szczegółowo zaprezentowano zawartość rocznika, w tym podkreślono wielki wkład archeologów jeleniogórskich w jego powstanie, przede wszystkim - Stanisława Firszta, który był inicjatorem powstania tomu. W dyskusji - uczestnicy promocji podkreślili wagę rocznika, jako syntezy prehistorii, historii i czasów nowożytnych ziemi jeleniogórskiej. Impreza była bardzo dużym sukcesem merytorycznym i frekwencyjnym.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group