Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2483
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Turystów w KPN (coraz) więcej

Wtorek, 20 lutego 2018, 7:15
Aktualizacja: 7:22
Autor: Paweł Guszała
Region: Turystów w KPN (coraz) więcej
Fot. Archiwum P. Guszały
Miliony osób odwiedza co roku Karkonoski Park Narodowy dla jego wyjątkowych walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Natężenie ruchu turystycznego na szlakach stale monitorują pracownicy parku za sprawą specjalnych bramek. To na postawie danych z tych urządzeń określa się szacowaną liczbę odwiedzających.

- Od paru lat odwiedza nas około 2 mln 100 tys. osób rocznie. Ten rok może być jeszcze lepszy. W styczniu 2018 odnotowujemy wzrost liczby turystów w parku, w porównaniu z tym samym okresem 2017 – mówi Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego.

- W 2017 nie było takiego znacznego przyrostu liczby odwiedzających, tak jak miało to miejsce wcześniej. Ten największy wzrost zanotowaliśmy w 2014, 2015 i 2016 roku. W 2017 liczba odwiedzających jest na podobnym poziomie co w poprzednim okresie – tłumaczy Andrzej Raj, dyrektor KPN-u.

W tym kontekście warto wspomnieć o cenach biletów do Karkonoskiego Parku Narodowego - te na razie pozostają na niezmienionym poziomie. - Zobaczymy co przyniesie czas, jak będzie się rozwijał ruch turystyczny, jak będą kształtowały się wydatki parku – twierdzi Michał Makowski.

Ustawa o ochronie przyrody daje możliwość regulacji cen biletów parkom narodowym. W małym stopniu, ale jednak. Obecnie opłata za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego kształtuje się na poziomie: jednodniowa indywidualna opłata normalna 6 zł, ulgowa 3 zł, jednodniowa dla uczestników grup z przewodnikiem sudeckim opłata normalna 5 zł, ulgowa 2,5 zł, trzydniowa indywidualna opłata normalna 15 zł, ulgowa 7,5 zł. Bilety można kupić w kasach przy wejściu na teren parku, ale i przez internet, za pośrednictwem strony internetowej Karkonoskiego Parku Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group