Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 3757
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: TUG BOAT zwycięzcą Ligi Rocka. „Tegoroczny finał był mega”

Niedziela, 6 maja 2012, 1:46
Aktualizacja: Wtorek, 8 maja 2012, 7:22
Autor: red
JELENIA  GÓRA: TUG BOAT zwycięzcą Ligi Rocka. „Tegoroczny finał był mega”
Fot. Petr
Długo oczekiwany przez fanów ostrego brzmienia Finałowy Koncert Ligi Rocka odbył się wczoraj, tj. 5 maja na Stadionie Miejskim przy ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze–Cieplicach. Decyzją jury zwyciężył zespół TUG BOAT. – Tegoroczny finał był mega – mówi Tomasz Fiklik, jeden z uczestników.

Jeleniogórska Liga Rocka to jedna z najciekawszych i najpopularniejszych imprez w Polsce, mających na celu promocję i edukację muzyczną młodych zespołów grających szeroko pojętą muzykę rockową – począwszy od jej klasycznej odmiany, na HC, punk rocku czy deathmetalu skończywszy. Wypracowana przez lata „ligowa” formuła na dzień dzisiejszy cieszy się wielkim szacunkiem wśród kapel rozpoczynających karierę sceniczną, których każdego roku „na lidze” jest coraz więcej. I to nie tylko tych z regionu Dolnego Śląska, lecz z całego kraju. Gościnnie, nie jako uczestnicy konkursu organizowanego w ramach imprezy – także z Niemiec.

Do koncertu finałowego tegorocznej Ligi Rocka zakwalifikowały się cztery zespoły w tym TUG BOAT, THE FLOORATORS, POST SCRIPTUM, FAIRY TALE SHOW. Podczas imprezy każdą kapelę oceniano w czterech kategoriach: najlepszy zespół, najlepszy gitarzysta, wokalista, basista i perkusista. Główną nagrodą jest sesja nagraniowa w TR Studio Tomasza Roguli w Warszawie, z kolei nagrody sprzętowe ufundowały firmy Gitary Mayones, Arcade Audio, Fx Music Group,
Laboga, Music Info, Music Dealer, Art. Guitars/Red Music, Polsound, Shure, AVT Korporacja i Taurus Amplification.

Która z kapel okazała się liderem polsko-niemieckich spotkań młodych muzyków 2012? Jury w składzie Mieczysław Jurecki - muzyk, przewodniczący, Grzegorz Kupczyk - muzyk, Sławomir Losowski - muzyk, Piotr Iwaniec - dziennikarz Jelonki.com, sekretarz jury wybrało TUG BOAT. W pozostałych kategoriach nagrodzono THE FLOORATORS (wokalista, gitarzysta i perkusista) i FAIRY TALE SHOW (basista).

Po wręczeniu dyplomów i nagród jako gwiazda wieczoru zagrał zespół ACID DRINKERS, który jest dziś uznawany za najlepszego reprezentanta polskiej sceny hard’n’heavy. Scenę rozgrzał dla „Kwasożłopów” support z Niemiec – MURDER SHE SAID!

– Tegoroczny finał był mega! Uważam, że TUG BOAT wygrał w pełni zasłużenie, choć pozostałe kapele też grały rewelacyjnie. Bawiłem się świetnie podczas występów amatorów, a potem przy muzie ACID DRINKERS, którzy jak zwykle dali niezapomniany show. Ci, którzy byli są podobnego zdania. Nieobecni, niech żałują – ocenia Tomasz Fiklik, uczestnik.

– Z roku na rok poziom artystów występujących na Lidze Rocka rośnie. Wybrać zwycięzcę nie było łatwo. Macie coś, co sprzyja aktywizacji młodych ludzi w sferę kultury. I to powinno być, ta impreza wzbudza mnóstwo pozytywnej energii – mówi Grzegorz Kupczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
602
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group