Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 6964
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Trwa budowa nowoczesnego obiektu na Polanie Jakuszyckiej

Piątek, 24 lipca 2020, 14:30
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 9:24
Autor: TS
Szklarska Poręba: Trwa budowa nowoczesnego obiektu na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Najnowocześniejszy obiekt w tej części Europy będzie gotowy pod koniec 2021 roku. Na placu budowy praca wre!

Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A. Koszt inwestycji to 142 mln złotych netto (ok. 175 mln zł brutto), z czego samorząd województwa przekazał 30 mln zł, strona rządowa 35 mln zł, a Dolnośląski Park Innowacji i Nauki, czyli spółka samorządu województwa będąca inwestorem, zaciągnęła kredyt na ok. 100 mln zł.

To sztandarowa inwestycja na Dolnym Śląsku. Dolnośląskie Centrum Sportu będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce i w Europie Środkowej ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. Całoroczny, multifunkcyjny obiekt powstaje z myślą zarówno o sportowcach zawodowych, jak i amatorach.

Jak zaznacza inwestor, mimo trudnej sytuacji spowodowanej przez epidemię koronawirusa wykonawca inwestycji realizuje kolejne etapy budowy zgodnie z harmonogramem. Obecnie realizowane są m.in. roboty ziemne. Powstają garaże dla ratraków, tunele dostępowe oraz sieci sanitarne. Gotowy jest wykop pod budynek B, w którym znajdą się parking podziemny i drogi komunikacyjne do strzelnicy. Zabezpieczono też wykop pod budynek A, gdzie powstaje część hotelowa, wypożyczalnia, a także interaktywne centrum sportu.

Inwestycja zakłada budowę krytego basenu, torów saneczkowych, ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych i biathlonowych ze strzelnicą, boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną, czy komorę hipoksyjną, która imituje warunki wysokogórskie. W budynkach będzie działać także hotel, hala do koszykówki i siatkówki, muzeum, centrum odnowy biologicznej, sale konferencyjne, szkoleniowe, wypożyczalnie sprzętów sportowych i przebieralnie dla sportowców.

Polana Jakuszycka to nasz sztandarowy projekt - inwestycja strategiczna dla rozwoju sportu w Polsce. To największa inwestycja sportowa realizowana obecnie w Polsce, ale też największa inwestycja sportowa w historii Dolnego Śląska. Jest skierowana zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, turystów – podkreślił Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego (Bezpartyjni Samorządowcy).

Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

38
75%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
6%
Smuci
1
2%
Złości
7
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
850
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group