Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5803
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

DĄBROWICA: Trudny powrót do normalności

Czwartek, 27 maja 2010, 7:48
Aktualizacja: 23:30
Autor: Ania
DĄBROWICA: Trudny powrót do normalności
Fot. Ania
Pogorzelcy z Dąbrowicy, którzy zimą stracili dobytek życia, nie mają jeszcze gdzie mieszkać. Ich lokale wymagają kompleksowego remontu. Dzięki dotychczas zebranym pieniądzom udało się odbudować dach. Przyjaciele lokatora, który ucierpiał najbardziej, organizują dla niego koncert charytatywny.

W wyniku pożaru, który wybuchł dziewiątego stycznia w Dąbrowicy niemalże całkowitemu zniszczeniu uległo pierwsze piętro domu mieszkalnego nr 39. Mieszkańcy wsi i wiele innych osób zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy na rzecz pogorzelców. Pomogli także rotarianie.

Benedykt Brzózka ucierpiał najbardziej. Jego narzeczona, która podczas wybuchu pożaru odniosła bardzo poważne obrażenia, zmarła w szpitalu. On sam bardzo długo przebywał w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Kilka tygodniu temu mógł je opuścić, ale żeby mieć dach nad głową, musi najpierw wyremontować mieszkanie.

- Remont wydłuża się w czasie, ponieważ brakuje nam środków finansowych. Przedstawiciel jednej z firm budowlanych oszacował, że jego koszt wyniesie około sześćdziesięciu tysięcy złotych. Wydaje się nam jednak, że własnymi siłami zrobimy go taniej – mówi Benedykt Brzózka. – Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ściany można odbudować, a życia nie – dodaje.

Benedykt nie mówił nawet o remoncie całego mieszkania, a tylko wybranych pomieszczeń. Zależy mu po prostu na powrocie do normalności. Zrobić trzeba wiele. Z zewnątrz budynek nie wygląda źle, ponieważ dach został już odbudowany. Natomiast drugie piętro to w zasadzie kilka, wymagających remontu ścian. Nie ma podłóg, ani sufitu.

Benedykta czeka jeszcze długotrwałe leczenie, jego koszty również nie będą małe. W chwili obecnej musi liczyć się chociażby z wydatkiem trzech tysięcy złotych na specjalny strój. Nie mówiąc o pozostałych lekach np. maści, za którą trzeba zapłacić ponad pięćdziesiąt euro. Kupić ją można jedynie w Niemczech.

Koncert charytatywny odbędzie się w niedzielę, szóstego czerwca w Klubie Kwadrat przy ulicy Bankowej w Jeleniej Górze pod hasłem „Pomóżmy Benkowi”. Rozpocznie się o godzinie 17.00. Na scenie wystąpi zespół SANDSTONE oraz muzyk i legenda Krakowa, Antek Krupa. Zamiast biletu można wpłacić przysłowiową cegiełkę na rzecz pogorzelców z Dąbrowicy. Przed wejściem do sali organizatorzy umieszczą skarbonkę. Zostaną podane także numery kont bankowych, m.in. Rotary Klub Jelenia Góra, na które będzie można wpłacać pieniądze.

Grupa muzyczna Sandstone znana jest z wykonywania utworów z gatunku tzw. rocka progresywnego. Powstała w 2001 roku. Debiutancki album zespołu ukazał się w kwietniu 2006 roku pod nazwą Looking for Myself. Sandstone tworzy pięciu muzyków: Łukasz Choroń – wokal, Arkadiusz Magner – perkusja, Jarosław Mathiak – gitara basowa, Jarosław Regulski – instrumenty klawiszowe, Jarek Niecikowski – gitary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1398
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group