Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2393
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Tragedia na remontowanym moście w Piechowicach

Środa, 1 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2006, 11:21
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wroclawska
Został wstrzymany remont mostu przy ulicy Żymierskiego w Piechowiach. Stało się to po tragicznym wypaku sprzed tygodnia, kiedy jeden z robotnikow, 51-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, spadł z wysokośći prawie 5 metrów na kamienny brzeg rzeki.

Odniósł na tyle poważne obrażenia że zmarł po przewiezieniu do szpitala. niedługo później 58-letni mężczyzna wpadł do rzeki i w stanei ciężkim trafił do szpitala. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

Wczoraj odbyła się kontrola mostu w Piechowicach, która nie wykazała żadnych uchybień pod kątem zgodności wykonywania robót i kwalifikacji kierownika budowy.

Sprawę bada również prokuratura. Postępowanie w kierunku niedopełnienia obowiązku z zakresu przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz narażenia pracownika na niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Prace zostały wstrzymane do czasu wykonania zabezpieczeń. Takowe juz są, więc należy spodziewać się że remont ruszy ponownie lada dzień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group