Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Tragedia na dzikim kąpielisku

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 12:46
Aktualizacja: Wtorek, 8 lipca 2008, 7:24
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Tragedia na dzikim kąpielisku
Fot. Archiwum PSP
Wczoraj na żwirowni Żarka koło Zgorzelca doszło do tragedii. Utonął nastolatek, który za cel postawił sobie przepłynięcie dzikiego kąpieliska. W pewnym momencie zabrakło mu sił i poszedł na dno. Wędkarze, którzy byli świadkami zdarzenia, próbowali go ratować. Bezskutecznie. Do dziś ciała chłopca nie udało się odnaleźć.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem na żwirowni Żarka koło Zgorzelca tuż przy granicy. Mimo zakazu kąpieli jak zwykle w gorące dni pojawiły się tłumy spragnionych wodnego szaleństwa.

Nikt nie spodziewał się jednak, że dojdzie tu do takiej tragedii. Po południu do wody wszedł kilkunastoletni chłopak, najprawdopodobniej chciał przepłynąć zbiornik wszerz. Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, w pewnym momencie nastolatek opadł z sił i zaczął się topić.

Na pomoc ruszyli wędkarze, którzy próbowali łowić chłopca z brzegu. Bezskutecznie. Zaalarmowano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą ze Zgorzelca. Strażakom nie udało się jednak odnaleźć ciała chłopca. Do akcji włączyły się dwie grupy wodno- nurkowe z Jeleniej Góry i z Legnicy.

Wczoraj poszukiwania ciała topielca trwały do późnych godzin wieczornych, jednak i te zakończyły się fiaskiem. Dzisiaj je wznowiono.
– To bardzo trudny teren – mówi jeden z ratowników. Pod wodą znajdują się fragmenty konstrukcji budowlanych, stare liny i wystające pręty. Trudno tam się dostać. Jak mówią wędkarze, wszyscy wiedzą, że jest to miejsce niebezpieczne. Nikogo to jednak nie przeraża, aż do czasu, kiedy wydarzy się taka tragedia, jak ta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group