Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4570
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tor przeszkód

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Krzysztof Knitter
Niewielu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów nie potrafi jeździć rowerem. Niestety, nie zawsze czynią to bezpiecznie.

Dlatego w piątek sekcja ruchu drogowego jeleniogórskiej policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Automobilklub Karkonoski po raz kolejny zorganizowały Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
Trzyosobowe drużyny zmierzyły się na szczeblu powiatowym. Jak oceniają uczestnicy – nie było łatwo.

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów rozegrały się na placu przy Zespole Szkół Technicznych i Mechanicznych w Jeleniej Górze.

W turnieju udział wzięło dziewięć drużyn. Eliminacje składały się z dwóch części. – Wszyscy zdawali testy sprawdzające ich wiedzę teoretyczna, jak i podchodzili do jazdy sprawnościowej po torze przeszkód – mówi podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik jeleniogórskiej drogówki.

Taki rodzaj sprawdzenia umiejętności bezpiecznego poruszania się jednośladami jeleniogórska policja prowadzi już od trzydziestu lat. W tym roku zarówno teoretyczny, jak i praktyczny sprawdzian nie należał do najłatwiejszych.

– Jeżdżę z kolegami po górach i uwielbiam skakać rowerem, a mimo to pewne konkurencje wydały mi się dość trudne – mówi Piotr Kowalik z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. – Najtrudniejsze były zębatki, z których prawie spadłem i pachołki.

Jak pokazały tegoroczne zawody, by jeździć bezpiecznie trzeba przede wszystkim taką jazdę ćwiczyć, a niewielu ma na to ochotę.
- Nie ćwiczyliśmy, bo na rowerze jeździmy przecież od najmłodszych lat a poza tym wczoraj dowiedziałyśmy się, że na ten turniej jedziemy – mówiły Karolina Leśniowska i Martyna Przygódzka z Gimnazjum nr 3.

Wszyscy uczestnicy niezależnie od wyników otrzymali elementy osprzętowania do rowerów oraz komputerów. Na zwycięzców natomiast czekały puchary i start w półfinale, który odbędzie się w tym samym miejscu 21 kwietnia.
Najlepsi zakwalifikują się do finału przewidzianego w pierwszej połowie maja we Wrocławiu.

W kategorii podstawówek zwyciężyła drużyna z Janowic Wielkich, a wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajęli uczniowie jeleniogórskiej „czwórki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Dag 13-04-2007 17:48
Heh... Jakieś 4 lata temu też pisałam takie dyktando i nawet udało mi się wygrać wyjście na pizzę ;)
~raper saper 13-04-2007 18:20
ciekawe czy ten policjant by to przejechał
~Dziwny obiektyw... 13-04-2007 19:11
zostal zastosowany podczas robienia zdjec - czyzby"Fish-eye"?
~uczeń_1 13-04-2007 19:40
Najlepsza szkoła w Jeleniej :D ! ! Ludzie jak wybieracie mechanika , nie składajcie podań do technikum mechatronicznego.....posrane z poplątanym i na dodatek nic o samochodach - cos o pąpach w fabrykach gadają :/ Wiem bo sie w to wrypałem ;] Polecam ekonoma lub liceum w mechanie . Pzdr
~Obiektywny Belfer z "czwórki" 13-04-2007 19:57
Skąd "tyyyyyle" entuzjazmu dla zwycięzców? Dobrze, że chociaż Kadra Gimnazjum nr 4 wierzy w swoich podopiecznych i cieszy się z ich sukcesu. Ta młodzież potrzebuje uznania i potwierdzenia, że nie są tak beznadziejni jak inni o nich mówią nie mając ku temu ŻADNYCH podstaw.Uczniowie: dziękujemy Wam i cieszymy się, że jesteście "NASI". PS grzeczność wymaga Szanowna Redakcjo, chociaż nadmienienia, iż uczniowie zostali przez kogoś do tego konkursu przygotowani. Pani mgr Justyna L. jak zwykle stanęła na wysokości zadania- GRATULUJEMY. I jeszcze jedno: Życzymy WIĘCEJ OBIEKTYWIZMU Szanownej Redakcji JELONKI.
~uczen mechanika... 13-04-2007 20:47
"Zespole Szkół Technicznych i Mechanicznych w Jeleniej Górze" a moze tak Zespole Szkół Technicznych MECHANIK?
~Znawca 13-04-2007 22:12
To nie rybie oko, tylko ultraszerokokątny obiektyw, na szerokim końcu ma 10 mm, co na cropie daje 16 mm. Zniekształcenia są zarąbiste XD
~dość! 13-04-2007 22:45
Do Belfra z czwórki: czy pani Justyna jest oskarżona o jakieś przestępstwo, że zamiast nazwiska podajesz L.? A tak poza tym, to rzeczywiście nie lada sukces osiągnęła. Na pewno ciężko orała na niego całe swoje zawodowe życie, nie ma co. Tylko ci wstrętni dziennikarze nie podali jej nazwiska. Prawdziwy skandal!
~to jeszcze ja 13-04-2007 22:51
Jeszcze do Belfra z czwórki: masz chyba jakieś kompleksy, kto mówi o Waszych uczniach, że są źli? To na pewno jakaś zmowa. Może Kaczory? A nie, Kaczory za małe, ale już wiem. SLD - to na pewno SLD. Na przyszłość, lepiej nie wystawiajcie uczniów do konkursów, skoro zależy Wam tylko na splendorze nauczycieli. Mimo wszystko pozdrawiam szkołę, do której mam sentyment. I w której jest wielu normalnych nauczycieli. Uczniów oczywiście też.
~jasio 14-04-2007 1:03
bez przesady krzysiu z tymi skrzywieniami perspektywy, nie mozna tak ludzi przerysowywac....
~Neznajomy 14-04-2007 11:59
Ale z was mądralinsie .. Profesorki nie z tej ziemi ... :D komentarze zostawiacie a takie pierdoły .. Zmieńcie kszatł swojego mózgu za pomocą obiektywu..moża to powiększy waszą wydajnośc ...<LESZCZE>
~Olo#4 14-04-2007 15:17
Pani Justyna L. to pani Justyna Liber, która od lat organizuje w "4" przygotowania i egzaminy na kartę rowerową i opiekuje się drużynami startującymi w tego typu konkursach. Miło, że udało im się wygrać. Poza tym jedno pytanie - sprostowanie do autorki: które gimnazjum reprezentował Piotr Kowalik, którego wypowiedź przytoczyła? Czy na pewno G-2?
~(-_-) 15-04-2007 14:24
"Niewielu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów nie potrafi jeździć rowerem. Niestety, nie zawsze czynią to bezpiecznie. " - to jak? nie potrafią jeździć czy robią to niezbyt bezpiecznie? :|
~^^ 17-04-2007 20:21
Fajnie. że wygraliśmy ale ja przecież nie chodzę do G2 :P Mogliby to poprawić xD A ja z kolegami się śmiejemy z tego, że pojechaliśmy tam ogólnie żeby mieć dzień wolnego od lekcji a wróciliśmy z pucharem ^^

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group