Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3819
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Tor przeszkód

Piątek, 13 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Tor przeszkód
Fot. Krzysztof Knitter
Niewielu uczniów szkół podstawowych i gimnazjów nie potrafi jeździć rowerem. Niestety, nie zawsze czynią to bezpiecznie.

Dlatego w piątek sekcja ruchu drogowego jeleniogórskiej policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Automobilklub Karkonoski po raz kolejny zorganizowały Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów.
Trzyosobowe drużyny zmierzyły się na szczeblu powiatowym. Jak oceniają uczestnicy – nie było łatwo.

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów rozegrały się na placu przy Zespole Szkół Technicznych i Mechanicznych w Jeleniej Górze.

W turnieju udział wzięło dziewięć drużyn. Eliminacje składały się z dwóch części. – Wszyscy zdawali testy sprawdzające ich wiedzę teoretyczna, jak i podchodzili do jazdy sprawnościowej po torze przeszkód – mówi podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik jeleniogórskiej drogówki.

Taki rodzaj sprawdzenia umiejętności bezpiecznego poruszania się jednośladami jeleniogórska policja prowadzi już od trzydziestu lat. W tym roku zarówno teoretyczny, jak i praktyczny sprawdzian nie należał do najłatwiejszych.

– Jeżdżę z kolegami po górach i uwielbiam skakać rowerem, a mimo to pewne konkurencje wydały mi się dość trudne – mówi Piotr Kowalik z Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze. – Najtrudniejsze były zębatki, z których prawie spadłem i pachołki.

Jak pokazały tegoroczne zawody, by jeździć bezpiecznie trzeba przede wszystkim taką jazdę ćwiczyć, a niewielu ma na to ochotę.
- Nie ćwiczyliśmy, bo na rowerze jeździmy przecież od najmłodszych lat a poza tym wczoraj dowiedziałyśmy się, że na ten turniej jedziemy – mówiły Karolina Leśniowska i Martyna Przygódzka z Gimnazjum nr 3.

Wszyscy uczestnicy niezależnie od wyników otrzymali elementy osprzętowania do rowerów oraz komputerów. Na zwycięzców natomiast czekały puchary i start w półfinale, który odbędzie się w tym samym miejscu 21 kwietnia.
Najlepsi zakwalifikują się do finału przewidzianego w pierwszej połowie maja we Wrocławiu.

W kategorii podstawówek zwyciężyła drużyna z Janowic Wielkich, a wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajęli uczniowie jeleniogórskiej „czwórki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
223
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group