Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8405
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Termy Cieplickie już niewirtualne

Środa, 30 grudnia 2009, 12:25
Aktualizacja: Czwartek, 31 grudnia 2009, 8:11
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Termy Cieplickie już niewirtualne
Fot. TEJO/Archiwum UM
Wczoraj Jelenia Góra złożyła liczący ponad 160 stron plus załączniki projekt na dofinansowanie budowy „Term Cieplickich – centrum rekreacji wodnej”. Przedsięwzięcie posiada wszelkie uzgodnienia, opinie, decyzje, w tym pozwolenie na budowę. Realizacja zadania ma rozpocząć się już w I kwartale 2010 roku. Kwota potrzebna na realizację to ponad 55 mln zł.

Wniosek został złożony do Polskiej Organizacji Turystycznej, instytucji wdrażającej segment turystyczny programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007 – 2013. W najbliższym czasie zostanie poddany ocenie formalnej i merytorycznej.

– Projekt ten obecnie znajduje się na liście podstawowej, a jego wartość szacowana jest na ponad 55 mln złotych, z czego ponad 18 mln zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. – Dla miasta jest to bardzo ważny projekt od wielu lat oczekiwany przez jeleniogórzan. Jest to wniosek dobrze przygotowany i nie mamy żadnych wątpliwości, że takie dofinansowanie otrzymamy.

Termy Cieplickie mają stanąć nieopodal Parku Zdrojowego w Cieplicach na terenie o powierzchni 1,4 ha nabytym przez miasto od PMPoland. Szacuje się, że każdego roku z term cieplickich skorzysta około 200 tys. mieszkańców i turystów. Rozpoczęcie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2010 roku, zakończenie na koniec 2011 roku.

Projekt term cieplickich zakłada wykonanie całorocznego kompleksu basenowo – rekreacyjnego z wykorzystaniem wód termalnych o właściwościach leczniczych i profilaktycznych. Na parterze obiektu ma się pojawić hol, portiernia, szatnie, toalety, stanowiska kasowe wyposażone w system obsługi klienta, natryski, przebieralnie wyposażone w 450 szafek i sieć basenów, brodzików i wodnych atrakcji.

Basen rekreacyjny będzie wykonany ze stali nierdzewnej o powierzchni lustra wody ponad 438 metrów kw. i głębokości od 1,10 do 1,60 m. Będzie on wyposażony w cztery tory do pływania o długości 25 metrów i liczne atrakcje tj. leżanki wodne, dziką rzekę, gejzery, tryskacze, grzybek i grotę wodną. Pojawią się tu również dwa brodziki z atrakcjami, baseny termalne, zjeżdżalnie, jacuzzi, zespół odnowy biologicznej i zespół rekreacyjny z basenem zewnętrznym o powierzchni ponad 334 m kw.

Na poziomie piętra + 4,00 pojawi się zespół gastronomiczne z zapleczem na około 40 osób i antresola widokowa. Poziom + 6,00 ma zostać zarezerwowany na zaplecza socjalne dla pracowników i salę wielofunkcyjną. Szacuje się, że pracę w tym obiekcie znajdzie kilkudziesięcioosobowa załoga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group