Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6127
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ten teren do remontu

Niedziela, 23 lutego 2020, 9:02
Aktualizacja: Wtorek, 25 lutego 2020, 12:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ten teren do remontu
Fot. Przemek Kaczałko
Już wkrótce może zmienić się estetyka terenu przy pawilonach "na górce" na jeleniogórskim Zabobrzu. Do przetargu na to zadanie, ogłoszonego przez Miasto Jelenia Góra, zgłosiły się trzy firmy. Remont planowany jest w wyniku głosowania mieszkańców w Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie nawierzchni ciągów pieszych oraz jezdni wraz z przebudową oświetlenia drogowego na terenie pawilonów "na Górce" przy ul. Karłowicza 25 i 25a w Jeleniej Górze.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje: roboty rozbiórkowe, uzupełnienie podbudowy tłuczniowej, wymianę krawężników i obrzeży, ułożenie nawierzchni bitumicznej jezdni, miejsc postojowych z kostki betonowej, ułożenie nawierzchni chodników z kostki betonowej wokół pawilonów, ustawienie elementów małej architektury, wymiana istniejących wpustów deszczowych, zasadzenie drzew ozdobnych oraz wykonanie oznakowania.

Zgodnie z wyceną projektu Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego, Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 200 tys. zł, jednak najniższa oferta (Kółko Rolnicze Siedlęcin) to kwota 231 tys. zł. W projekcie zmian budżetu miasta na 2020 rok, który będzie rozpatrywany na najbliższej sesji Rady Miejskiej nie ma środków na zwiększenie puli na to zadanie, więc niewykluczone, że przetarg będzie unieważniony.

Twoja reakcja na artykuł?

40
52%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
8%
Nudzi
4
5%
Smuci
4
5%
Złości
23
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group