Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9820
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ten dym nie jest groźny (aktualizacja)

Środa, 10 lutego 2021, 7:02
Autor: WAC
Jelenia Góra: Ten dym nie jest groźny (aktualizacja)
Fot. Czytelnik
Jeden z Czytelników zaniepokojony przysłał do naszej redakcji wykonane kilka dni temu nocą zdjęcia mocnego dymu unoszącego się nad strefą przemysłową Jeleniej Góry.

Jak poinformował nas oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski - w ostatnim czasie w tym rejonie miasta nie notowano żadnych pożarów. Nie przeprowadzano tam też interwencji Straży Miejskiej związanych z podejrzeniem palenia w piecach niedozwolonym opałem. Zdaniem rzecznika prasowego SM Artura Chmielewskiego - źródłem widocznego na zdjęciu dymu jest komin Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przy ul. K. Miarki.

Z informacji uzyskanych od Zarządu ECO Jelenia Góra Spółka z o.o. nie ma jakichkolwiek powodów do obaw.

Jak się dowiedzieliśmy - z komina przedstawionego na zdjęciu wydobywa się nie dym lecz oczyszczone w instalacji odsiarczająco - odpylającej spaliny, które w większości zawierają parę wodną (stąd kolor biały). Instalacja ta zatrzymuje ponad 90% pyłów oraz dwutlenku siarki dzięki czemu Spółka ECO Jelenia Góra była kilkukrotnie nagradzana zarówno za zwalczanie niskiej emisji w Jeleniej Górze i okolicy, jak i podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej.

Ponadto ECO Jelenia Góra w najbliższych 4 latach planuje wymianę instalacji odsiarczająco - odpylającej na nowszą, dostosowaną do niższych obciążeń, wynikających z wprowadzenia na przełomie lat 2022/2023 paliwa gazowego do produkcji ciepła i prądu w dwóch układach kogeneracyjnych oraz nowoczesnych kotłach gazowych.

Twoja reakcja na artykuł?

55
44%
Cieszy
41
33%
Hahaha
3
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
2
2%
Złości
23
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
731
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group