Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4535
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Tak wesoło dawno nie było w Cieplicach

Wtorek, 10 sierpnia 2010, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Tak wesoło dawno nie było w Cieplicach
Fot. Gabi
Przysłowie mówi, że dobrym ludziom zawsze słonce świeci. Z cała pewnością do takich ludzi należy Przemysław Grządziela i jego aktorzy Teatru Pinezka z Gdańska.

W minioną niedzielę grupa świetnie znana publiczności festiwali teatrów ulicznych wystąpiła na nietypowym Koncercie Promenadowym w Parku Norweskim w Cieplicach ze spektaklem pt. „Pinezkologia”.

Mogłoby się wydawać, że klowni, krasnoludki i baby jagi są tylko dla dzieci. Aktorzy pokazali, że myślenie takie jest błędne. Wystawili przedstawienie, które rozśmieszyło małych i dużych. Na twarzach widzów gościł uśmiech przez niemal godzinę. Zebrani nie szczędzili oklasków. Aktorzy mieli świetny kontakt z publicznością, zapraszali do wspólnej zabawy widzów, którzy zrywali boki ze śmiechu widząc gagi gdańszczan.

Dzięki Pinezce na chwilę staliśmy się lepsi, sympatyczniejsi, bardziej uśmiechnięci. Dzieci były zachwycone. Długo jeszcze po spektaklu chodziły podniecone, opowiadały o tym, co zobaczyły. W tym roku teatr obchodzi trzydziestolecie. Miejmy nadzieję, że będzie grał kolejne trzydzieści lat i jeszcze nie raz odwiedzi Cieplice i Jelenią Górę.

Przemysław Grządziela, a zarazem dyrektor Teatru Pinezka, to absolwent Gdańskiej Szkoły Baletowej, reżyser i aktor Teatru Pinezka, mim, choreograf, marionetkarz, tancerz m. in. w Operze Bydgoskiej i Operetce Wrocławskiej, solista Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu i wykładowca pantomimy Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group