Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 17 grudnia
Imieniny: Łukasza, Łazarza
Czytających: 13325
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Tak będzie wyglądało wnętrze dworca

Niedziela, 24 grudnia 2023, 22:03
Autor: WAC
Kowary: Tak będzie wyglądało wnętrze dworca
Fot. UM Kowary
Na wizualizacjach udostępnionych przez Urząd Miasta w Kowarach możemy zobaczyć jak będą się prezentować po zagospodarowaniu wnętrza wyremontowanego tamtejszego budynku dworca kolejowego.

Większość powierzchni zostanie przeznaczona pod wystawę prezentującą tkackie i górnicze tradycje Kowar. Swoje miejsce znajdą też eksponaty dotyczące historii miejscowego kolejnictwa. W budynku znajdzie się siedziba Miejskiej Informacji Turystycznej. Dla podróżnych, którzy po przywróceniu ruchu kolejowego będą czekali na pociąg zostanie przygotowana poczekalnia oraz automaty do zakupu biletów kolejowych.

Pieniądze na zakup wyposażenia muzeum czyli sprzętu elektronicznego, gablot, witryn i innych mebli pochodzić będą z polsko – czeskich funduszy transgranicznych. Partnerem Kowar w tym projekcie jest czeskie miasto Dvur Kralove. Wspólny wniosek obu samorządów o dotację został już pozytywnie rozpatrzony. Teraz trwa oczekiwanie na jego potwierdzenie i podpisanie umowy.

Twoja reakcja na artykuł?

65
75%
Cieszy
3
3%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
3%
Złości
15
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
1056
Pod domem/blokiem na parkingu
57%
W garażu
34%
W inny sposób
9%
 
Głos ulicy
"Bardzo dobra kawa" – Jarmark w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Kto bierze pieniądze za spotkanie ze Sławoszem?
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Inwestycje
Odnowione lokale socjalne. Czy przetrwają?
 
112
Najechanie na tył w Krzaczynie
 
Jelenia Góra - KARR
Zapraszamy na koncert pt. „Hej, kolęda!”
 
Aktualności
Umowa podpisana – powiat przebuduje boisko
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group